Arī „Nākotnes pietura” nespēj palikt vienaldzīga pret šī brīža baiso realitāti, kas lielā mērā kontrolē mūsu domas, prātus un sarunas, koriģē tagadni un nākotnes plānus - koronavīruss „Covid-19”.  Iespējams, tam, ka Latvijai joprojām izdevies saglabāt relatīvi nelielu slimības inficēto skaitu, jāpateicas arī mūsu izcilajiem savas jomas profesionāļiem, viņu padomiem un operatīvajai rīcībai. LZA prezidents Ojārs Spārītis atzīst, ka Latvijas zinātnieki – virusologi ir plaši pazīstami pasaulē, Latvijas ķīmiķi ir radījuši pertvīrusu preparātus ar plašu pielietojumu visā pasaulē, bet epidemiologi ir pierādījuši savas zināšanas un prasmes lokālu un globālu epidēmiju likvidācijā.

„Nākotnes pieturas” viešņa - viena no Latvijas vadošajām virusoloģēm, Mikrobioloģijas un virusoloģijas un institūta pētniece, akadēmiķe Vaira Īrisa Kalniņa. Zinātniece ir „Virusoloģijas rokasgrāmatas” autore, savulaik bijusi Sabiedrības veselības aģentūras Virusoloģijas laboratorijas vadītāja un kā eksperte pētījusi un allaž tikusi aicināta komentēt tos bīstamos vīrusus, ar kuriem jau iepriekš saskārusies pasaule - SARS, Putnu gripa, Āfrikas cūku mēris, Ebola vīruss.

Kas ir vīruss, kur un kāpēc tie rodas, vai un kāpēc pārvar sugu barjeras, kādas ir cerības tos apturēt un uzvarēt? – šie ir jautājumi, kas šobrīd satrauc Latviju un pasauli.