Jau vairāk nekā 10 gadus jūnija mēneša trešajā svētdienā Latvijā tiek atzīmēta Medicīnas darbinieku diena, tomēr, iespējams, tā kaut kā nemanāmi „pazūd” pirmsjāņu drudzī. Toties šobrīd ar lielu vērienu norisinās visas pasaules latviešu mediķu svētki - Latvijas Ārstu kongress, kas ir lielākais medicīnas forums Latvijā un kurā ik reizi piedalās vairāki tūkstoši ārstu no Latvijas un ar Latviju saistīti ārsti no visas pasaules. Vienlaikus - ar plenārsēdi “Mūsu ceļš medicīnā - zināšanas, darbs, humānisms: latviešu mediķu pieredze un sasniegumi ārvalstīs" un filmas „LĀZA 75 gadi” Latvijas pirmizrādi norisinās Latviešu ārstu un zobārstu apvienības 75tās jubilejas svinības.

Nesen pētījumu centra SKDS veiktajā aptaujā secināts, ka Latvijas iedzīvotāji ārsta profesija uzskata par pašu prestižāko, turklāt uzticēšanās ārstiem dinamika ir izteikti pozitīva, kas vēlreiz apliecina ārstu kā viedokļu līderu lomu sabiedrībā. „Nākotnes pieturā” viesojas šīs prestižās profesijas pārstāvis LĀZA priekšsēdis, šobrīd Dartmutas universitāts (ASV) endokrinoloģijas profesors Uģis Gruntmanis. Visai iespaidīgs ir viņa profesionālais CV - specializējies internā medicīnā un endokrinoloģijā Jeila universitātē Ņuhevenā, ASV, Ročesteras universitātē, ASV  un Cedars-Sinai/Kalifornijas universitātē Losandželosā, bijis mācībspēks Teksasas universitātē Southwestern Dalasā, asociētais profesors, kā arī iekšķīgo slimību rezidentūras asociētais direktors, Augsta Riska Osteoporozes servisa direktors un Globālā servisa direktors iekšķīgo slimību klīnikā.

Dartmutas klīnikas pacientu atsauksmēs par Uģi Gruntmani varam lasīt cildinošu vērtējumu, piemēram, „Viens no labākajiem ārstiem, ko esmu saticis! Vizīte pie ārsta Gruntmaņa bija vislieliskākā!”. Savukārt pats profesors atzīst, ka ir laimīgs, ka var darboties akadēmiskajā vidē.