Ja tradicionālajos sienas kalendāros decembra mēnesis mūs parasti priecē ar kādu sniegoti ziemīgu dabasskatu, tad kalendārā „#ZinātneLatvijai 2020” cildināts Latvijas zinātnes spēks un daudzveidība, tāpēc ik mēnesis veltīts kādam mūsdienu Latvijas zinātniekiem un viņa sasniegumiem un šī gada noslēdzošā mēneša galvenais varonis ir kāds gados jauns zinātnieks Armands Šēnfelds. Viņš ir RTU Elektrotehnikas un Vides inženierzinātņu fakultātes Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūta pētnieks, doktorants, kurš maģistra grādu ieguvis Vācijā, Reinas - Vestfāles Tehniskajā universitātē Āhenē.


Armanda aizraušanās ir jaunās paaudzes roboti - nevis tādi, kas tērē milzumdaudz enerģijas, bet tādi, kas spēj enerģiju arī ražot. Armands kopā ar kolēģiem radījis unikālu sistēmu enerģijas taupīšanai - elektroenerģijas pārveidotāju, kas līdzstrāvu pārveido maiņstrāvā, ļauj robotiem ne tikai izmantot pašu radīto enerģiju, bet arī nodot to citiem robotiem vai uzkrāt to baterijās. Šo ideju, kas izstrādāta sadarbībā ar Vācijas autoražošanas gigantu „Daimler AG” izmantošanai „Mercedes-Benz” automobiļu rūpnīcā, Latvijas Zinātņu akadēmija novērtējusi kā vienu no aizvadītā gada nozīmīgākajiem sasniegumiem zinātnē.


Vēl viena Armanda Šēnfelda aizraušanās ir tehnoloģiskas simulācijiekārtas, un šobrīd norisinās darbs pie robotiem, kas treniņu procesā palīdzētu sportistiem un pilotiem. Tāpēc priecējoša ziņa ne tik drosmīgajiem - nākotnē plānots izstrādāt Siguldas bobsleja trases atveidojumu virtuālajā realitātē.