Šķiet, ka pēdējā laikā pasaule kļūst arvien mazāka. Un ne jau tikai tāpēc, ka daudzas tālas valstis klātienes ceļojumos skatītas savām acīm. Diemžēl arī tamdēļ, ka satraucošie pasaules notikumi un pavērsieni ieņem aizvien lielāku vietu gan ikdienas ziņās, gan mūsu domās. „Nākotnes pieturā” runāsim par Tuvajiem Austrumiem. Tomēr nevis par tiem, kurus eksotiskos un brīnumainos seno arābu, persiešu, indiešu, ebreju un ēģiptiešu stāstos varam iepazīt „Tūkstoš un vienas nakts pasakās” - izlasē, kuru savulaik veidojuši daudzi autori, tulkotāji un pat pētnieki dažādās Rietumu, Centrālās un Dienvidāzijas, arī Ziemeļāfrikas zemēs. Jo šobrīd, kopš 7. oktobra Tuvie Austrumi ne vien satricinājuši, bet pat sašķēluši visu pasauli un radījuši visplašāko emociju un reakciju vilni - bailes, bažas, līdzjūtību, nosodījumu, mītiņus, protestus utt.

Censties izprast, skaidrot  un paraudzīties uz šo situāciju vēsturiskā kontekstā „Nākotnes pieturā” palīdzēja Latvijas Ārpolitikas institūta Tuvo Austrumu pētniecības programmas vadītāja un RSU vieslektore Ph.D. kandidāte Sintija Broka.

Sintijas akadēmiskās intereses saistās ar Tuvo Austrumu politikas, ekonomiskas un reliģijas, kā arī Persijas līča reģiona valstu ārpolitikas pētniecību. Līdzās  zinību apguvei Latvijas augstskolās, viņa starptautisko ekonomiku studējusi Maltas Universitātē, bet arābistiku - zinātnes nozari, kas pētī arābu kultūru, vēsturi un valodu Vašingtonas Tuvo Austrumu politikas institūtā, arī bijusi viespētniece Beļģijā, Gentes Universitātē.

Savukārt projektu vadības pilnveidei apguvusi  Agile, Scrum, Lean un Kanban metožu teoriju un praksi.

Sintija Broka ir Rīgas Drošības Foruma, kurš uz diskusijām par notikumiem, tendencēm, iespējām un izaicinājumiem, ar ko tuvākajā laikā saskarsies starptautiskā sabiedrība, pulcē starptautiskās politikas veidotājus, nozares līderus, militāros un civilos ekspertus, projekta vadītāja. Forums liek aizdomāties par to, ko mums nozīmē sava valsts, kā nosargāt brīvību un demokrātiju. Rīgas Drošības Forums norisinās no oktobra līdz decembrim, un tā raidierakstu sērijai audio un video formātā iespējams sekot līdzi sociālo mediju kontos un populārākajās interneta platformās.