Saules sistēmā riņķo vairāk nekā 10 tūkstoši mazo planētu jeb asteroīdu, un jau vairāk nekā 50 gadus debess izplatījumā riņķo arī asteroīds „Rīga”. Pasaule savulaik uzgavilējusi citām zvaigznēm, kuru tai devušas Latvijas galvaspilsēta - Mihailam Barišņikovam un Marisam Jansonam. Savukārt Rīga lepojas, ka šeit savulaik iedvesmu smēlies operas grands Rihards Vāgners un slavenā miniatūrā tehnikas brīnuma „Minox” izgudrotājs Valters Caps. Nākamgad jau trešo reizi visu pasaules hokeja fanu ceļš vedīs uz Rīgu, kur jau trešo reizi notiks Pasaules čempionāts hokejā, bet pasaules spožākajos skrējējus kārtējo reizi varēsim apbrīnot Rīgas maratonā pavasarī un pirmo reizi Pasaules čempionātā skriešanā rudenī.

Savukārt par citas jomas epicentru Rīga kļūs šīs nedēļas nogalē, jo jau 16. reizi šeit pulcēsies politikas veidotāji, līderi un eksperti uz starptautisko drošības un ārpolitikas forumu - „Rīgas konferenci”. Ja pirms diviem gadiem tika spriests par pandēmijas ietekmi uz ekonomiku un drošību, bet pērn – par Eiropas Savienības lomu pasaulē un politisko situāciju Baltkrievijā, tad šogad konferences galvenais diskusiju objekts - Krievijas iebrukums Ukrainā un tā radītie arvien pieaugošie drošības, enerģētikas un globālās tirdzniecības izaicinājumi reģionā. Pasākuma programma aptver tādus tematus kā stratēģiskā sadarbība, hibrīddraudi, ekonomiskās sankcijas un globālie drošības izaicinājumi. Konferenci atklās Valsts prezidents Egils Levits, Minhenes drošības konferences priekšsēdētājs Kristofs Heisgens un bijušais Zviedrijas premjers Karls Bilts, bet tās dalībnieku vidū būs NATO ģenerālsekretāra vietniece Baiba Braže, Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks Valdis Dombrovskis, NATO ģenerālsekretāra politikas plānošanas vadītāja Benedeta Berti, Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska biroja padomnieks Oleksijs Arestovičs, Zelenska biroja vadītāja vietnieks Igors Žovka.

„Nākotnes pieturā” viesojas Rīgas konferences galvenā rīkotāja, Latvijas Transatlantiskās organizācijas (LATO) ģenerālsekretāre, Latvijas Universitātes Politikas zinātnes nodaļas pasniedzēja un pētniece Sigita Struberga. Viņas pētniecības interešu lokā ir tādas tēmas kā Krievijas politika un tās ietekme tuvējās pierobežas valstīs, drošības globālie un reģionālie aspekti, stratēģiskā komunikācija un publiskā diplomātija.

Sigita darbojusies  vairākos nacionāla un starptautiska līmeņa zinātnes projektos. Piem., pērn, vēl Covid ēnā dažādu jomu ekspertu komandas sastāvā tapis plašs pētījums „Latvijas iedzīvotāju subjektīvā drošības uztvere: ietekme uz drošības politikas veidošanu”, kura mērķis bija analizēt Latvijas iedzīvotāju subjektīvo draudu uztveri, lai varētu konstatēt, kurus draudus viņi uzskata par nozīmīgiem un kurus – par mazsvarīgiem un kurā tika apskatīti ekonomiskās drošības, politiskās drošības, vides jeb ekoloģiskās drošības, sabiedriskās jeb identitātes drošības, militārās drošības, hibrīddraudu un personiskās drošības sektors.