„Nākotnes pietura” nespēj palikt vienaldzīga pret Latvijas ikrudens centrālajām aktivitātēm un galvenajām varonēm - sēnēm. Šīs mulsinošās būtnes, kas  nav ne augi, ne dzīvnieki, kuru izmērs pirms 450 miljoniem gadu - 8 metri augstumā un metrs diametrā šodien varētu būt ikviena sēņotāja sapnis.

Arī šoruden sirdis jau pukst straujāk, gumijas zābaki  uzspodrināti, naži uzasināti un grozi kaujas gatavībā, bet…sēnes nolēmušas sagādāt pārsteigumu un sēņotmīļiem likt apbruņoties ar pacietību un gaidīt. „Nākotnes pieturā”  sēņu valstībā dosimies un virtuālu sēņotprieku baudīsim kopā ar vienu no  Latvijas vadošajām mikoloģēm un vērienīgās „Lielās Latvijas sēņu grāmatas” radītājām, Latvijas Nacionālā dabas muzeja botānikas un mikoloģijas nodaļas vadītāju Initu Dānieli. „Lielajā sēņu grāmatā” aprakstītas un ar fotogrāfijām papildinātas vairāk nekā 730 Latvijā atrodamās sugas: gan populārākās un, izplatītākās -tradicionālās  cepurīšu sēnes, gan retāk sastopamas un neparastākās- pūpēži, piepes, korallenes, receklenes, kaussēnes, rumpuči, pazemes sēnes un citas makroskopiskās sēnes. Uz planētas mīt ap ceturtdaļmiljona dažādu sēņu sugu, no tām Latvijā fiksētas vairāk nekā 4000.

Latvijas dabas muzejs ik rudeni aicina uz tradicionālo un publikas iemīļoto sēņu izstādi, kuras laikā eksponātus ar svaigiem , tikko lasītiem eksemplāriem ik rītu no jauna papildina muzeja mikoloģes, turklāt ar saviem atradumiem tai var pievienoties arī muzeja apmeklētāji. „Nākotnes pieturā” sagaidīsim atbildi ne tikai uz jautājumu- kas tad īsti ir sēnes-augi vai dzīvnieki?, bet arī - kas notiek Latvijā… ar sēnēm? kāpēc tās šogad neaug un vai ir cerības uz ilgi gaidīto Dabas muzeja sēņu parādi?