Līdz ar pirmajiem saules stariem un pavasari sarosās pilsētas parku un ielu skrējēji un nūjotāji, atsākusies arī dažādu skriešanas un velomartaonu, pārgājienu un cita veida sportisko izaicinājumu sezona, sporta klubos vērojams to aktīvistu pieplūdums, kas, gatavojoties pludmales apmeklējumam, cenšas tikt pie skaistām ķermeņa aprisēm. Bet pretējā komandā ir tie, kas apgalvo, ka viņu sports ir skriešana, ķerot pieturā aizejošo autobusu un pietiekot ar iknedēļu veicamo ģenerāltīrīšanu un hanteļu vietā -  no veikala  smago iepirkuma maisu stiepšanu. Kuram taisnība? Cik daudz sportisko aktivitāšu mums nepieciešams un kas ir nepieciešamas ikdienas sporta iztikas minimums? Vai vispār un cik lielā daudzumā sports ir veselīgs? Uz šiem jautājumiem ceram rast atbildes „Nākotnes pieturā”, kuras viešņa ir Latvijas Sporta medicīnas asociācijas prezidente, Rīgas Stradiņa universitātes Sporta ārstu rezidentūras programmas vadītāja, Latvijas Paralimpiskās komitejas galvenā sporta ārste Sandra Rozenštoka.

Sandra ir arī Sporta laboratorijas izveidotāja un vadītāja. Tajā laipni gaidīts ikviens, kurš nodarbojas vai tikai vēl plāno nodarboties ar sportu.

Lai novērtētu organisma piemērotību fiziskajām aktivitātēm un slodzei, izvēlētos atbilstošāko sporta nodarbi, izstrādāti dažādas profesionālās metodes un testi. Piemēram, visefektīvākā metode sirds un asinsvadu sistēmas, elpošanas sistēmas funkcionalitātes un darbspēju noteikšanai ir kompleksais kardiopulmonālais slodzes tests. Savukārt augstas intensitātes sporta veidos, kur jānovērtē spēks, spēka izturība, ātrums un spēja atjaunoties pēc šīs slodzes (supergaro distanču skriešana, hokejs, klanu slēpošana, kalnu skriešana u.c.) vēlams veikt anaerobais slodzes tests spēka izturības un anaerobās jaudas novērtēšanai. Muskuļu testēšana ļauj noteikt skeleta muskuļu garumu, spēku, darbības simetriskumu, locītavu kustību apjomu, izvērtēt stājas un gaitas traucējumus, kā arī analizēt sāpju un kustību traucējumu iemeslus.

Kalorimetrijas, kas balstās uz ieelpas un izelpas gāzu analīzi, mērķis ir novērtēt vielmaiņas intensitāti un organisma funkcijām nepieciešanās enerģijas patēriņu konkrētam cilvēkam.

Savam sportiskajam priekam sporta ārste Sandra Rozenštoka jau daudzu gadu garumā izvēlas tautiskās dejas.