Uz jauniem rekordiem ar „ātrāk, augstāk un spēcīgāk tiecas ne tikai sportisti. Starptautiskajā datu bāzē un ikgadēja Ginesa rekordu grāmatā tiek regulāri apkopoti dati par visdažādākajiem sasniegumiem, notikumiem un dīvainībām: Piemēram, visvairāk bārdā sasprausto zobu bakstāmo kociņu - 3500 trīs stundu laikā izdevies saspraust kādam amerikānim, savukārt kāds cits amerikānis pusminūtes laikā spējis notiesāt 10 asos čili piparus. Indijā tika svinēts Ginesa rekords zobu tīrīšanā, kad to vienlaikus darīja vairāk nekā 26 tūkstoši cilvēku. Arī Latvijas vārds vairakkārt iekļuvis Ginesa rekordu grāmatā: Rīdzinieki tikuši cienāti no varenas rasola, kura svars bijis vairāk nekā 3 tonnas, bļodas. Bet Ventspilī izdevies radīt ne vien pasaulē garāko 1665,93 m garu un 1 m platu ziedu paklāju, bet arī pārspēt Apvienotās Karalistes pilsētu Birmingemu un sasniegt rekordu “Visvairāk cilvēku vienlaikus stāda sīpolpuķes”.

Septembrī RTU nāca klajā ar ambiciozo ieceri- sarīkot „Lielāko prāta vētru pasaulē” un pārspēt iepriekšējo Ginesa rekordisti Indiju. Pasākumā piedalījās 1217 cilvēki, kas inovāciju treneru vadībā 1,5 stundas laikā, izmantojot dažādas radošās domāšanas metodes, radīja  tuvu četriem tūkstošiem jaunu produktu un pakalpojumu ideju. „Nākotnes pieturā” viesojas viena no „Lielākās prāta vētras pasaulē” organizatorēm - RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrikas vadītāja, pētniece un projektu mentore, Ideju un inovāciju institūta dibinātāja un ideju fitnesa trenere PhD Elīna Miķelsone.

Elīna jau aptuveni 10 gadus pēta ideju vadību un metodes, to, kā sistemātiski no jebkura cilvēka izvilināt idejas un ir pārliecināta, ka ikvienā cilvēkā ir radošais potenciāls. Eiropas Savienības fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” pēcdoktorantūras pētniecības projektā ''Ideju vadība''  Elīnas Miķelsones mērķis ir izpētīt ideju vadības kompetenču, ideju vadības veidu izmantojumu, tādējādi veicinot Latvijas zinātnisko institūciju pētniecisko un inovatīvo kapacitāti  un uzņēmējspēju attīstību. Projekta ietvaros paredzēts arī radīt raidierakstu un ideju vadības rokasgrāmatu organizācijām.

Pētniece vada lekcijas, vieslekcijas un seminārus par inovācijām, projektu vadību un radošumu dažādām mērķauditorijām un akadēmiskajā vidē, tostarp Banku augstskolā, RTU, RSU, RISEBA, BVK.