Pēc UNESCO iniciatīvas jau vienpadsmit gadus oktobra nogalē norisinās Pasaules medijpratības un informācijpratības nedēļa, kuras mērķis ir veicināt sabiedrības medijpratību, uzlabot cilvēku kritiskās domāšanas prasmes informācijas, mediju un tehnoloģiju jautājumos, atpazīt dezinformāciju un maldinošu informāciju. Šogad Latvijā, pievēršot uzmanību šai nedēļai, tika izdota grāmata, kurā apkopoti noderīgi un praktiski ieteikumi, kā vērsties pret manipulācijām informatīvajā telpā, tostarp dezinformāciju - "Rokasgrāmata pret dezinformāciju: atpazīt un pretoties".

„Nākotnes pieturā” viesojās viens no grāmatas autoriem, Eiropas politikas analīzes centra pētnieks, botu, troļļu „feiku” un sazvērestības paņēmienu, kā arī Melu un Muļķības detektoru un citu atmaskojošu rīku pārzinātājs; platformas vienotai un mērķtiecīgai zinātnes un kritiskās domāšanas popularizēšanai Latvijā - „SkeptiCafe” dibinātājs, politisko zinātņu doktors (D.Ph.) Mārtiņš Hiršs.

Viņš ir arī viens no tikko klajā nākušā e-kursa „Kritiskā domāšana” izveidotājiem, kas internetā pieejams ikvienam un ko medijpratības un kritiskās domāšanas pasniedzēji ar 10 gadu pieredzi izstrādājuši, lai ar noderīgu informāciju, interesantiem piemēriem un aizraujošiem attēliem ikkatram palīdzētu orientēties mūsdienu digitālajā pasaulē, izvērtēt informācijas patiesumu un kļūt par „digitālo detektīvu”. 

Politikas zinātni un starptautiskās attiecības Mārtiņš Hiršs studējis ASV - Viskonsīnas un Ņujorkas Universitātē, doktora disertācijā pievērsies ASV ārpolitikai, bet savulaik SBS Austrālijas radio bijis Latvijas politikas komentētājs.