Pirms nedēļas Latvijas Zinātņu akadēmijas augstāko apbalvojumu – Lielo medaļu par izciliem sasniegumiem optisko stiklu fizikas un fotonikas attīstībā saņēma Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūta vadošais pētnieks, habilitētais fizikas doktors, akadēmiķis Linards Skuja. Ievērojams ir viņa veikto fundamentālo pētījumu, kas guvuši starptautisku atpazīstamību, stāžs – turpat pusgadsimta garumā.

Akadēmiķis aktīvi sadarbojoties ar augstas klases ārzemju zinātniekiem gan Vācijā, Japānā un Brazīlijā, sekmīgi piedalās dažādu zinātnisku projektu un programmu izpildē un vadīšanā, ir recenzents sešos starptautiskos zinātniskos žurnālos. Turklāt Linards Skuja ir viens no visvairāk citētajiem Latvijas fiziķiem pasaulē! Viņa pētījumu rezultātus izmanto optisko gaismas vadu izgatavošanā.

Linards Skuja  ir arī 2018. Gada balvas zinātnē laureāts.

Iespējams, zinātnieka gēns mazajam Linardam ielikts, jau šūpulī esot - viņa tēvs ir leģendārais ārsts gastroenterologs, endoskopijas aizsācējs Latvijā, profesors Nikolajs Skuja.

Ar rūpīgu zinātnisku pieeju Linards Skuja izvēlējies arī tās latviešu dziesmas, kam skanēt raidījumā „Nākotnes pietura”.