Jauna gada sākums tradicionāli ir tas laiks, kad starptautiskā kinopasaule līksmo glamūra un spozmes apdvestajā Oskaru ceremonijā, mūziķi gaida, kam tiks Grammy tituli, LR2 Muzikālā banka apbalvo Gada vērtīgāko dziesmu, savukārt Latvijas Botāniķu biedrība kronē Gada augu. Šogad šis gods ticis Ruiša pūķgalvei. Šis retais un aizsargājamais, rozmarīnam mazliet līdzīgais augs līdz šim atrasts tikai Latvijas vidienē un austrumos.

„Nākotnes pieturas” viesis ir aizrautīgs augu pētnieks, Latvijas Botāniķu biedrības valdes priekšsēdētājs, Daugavpils Universitātes docents, Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju institūta biosistemātikas departamenta vadošais pētnieks, Dr. biol. Pēteris Evarts-Bunders. Viņš ir vairākkārt godalgots ar gada balvu Latvijas gada atradums, jo bijusi tā laime vairākkārt atklāt jaunas, Latvijas teritorijā iepriekš nezināmas augu, piemēram, gulošā retēja, garkausa vairodzenes un zemā grīšļa atradnes. Izrādās , ka tieši Daugavpils apkārtne ir īsta „zelta ādere” un īpaši labvēlīga Latvijā vēl nesastaptu augu meklējumiem un pētnieks ir pārliecināts, ka ne viss iespējamais jau izpētīts un atklāts, jo mūsu daba ir mums sagatavojusi vēl daudz pārsteigumu.

Patīkams pārsteigums klausītājiem noteikti bija arī Pētera Evarta-Bundera ar bioloģisku akcentu izvēlētā mūzika, kas aizveda no Latgales līdz kurzemniekiem – grupai „Credo”, turklāt uzzinājām, kas savulaik bijusi biologu mīļākā grupa un arī to, kas ir „mūsu mežā galvenais”. Nu, protams „Čiekurs - egles dēls”!