Lai arī šobrīd tiek noteiktas arvien jaunas starpvalstu robežas, tomēr, šķiet, vēl nekad visa pasaule nav bijusi tik vienota cīņā pret neredzamo ienaidnieku koronavīrusu. Savukārt pasaules zinātnieki  darbojas vienotā frontē, lai atrastu zāles, kas to spēj uzveikt. Jaunākās ziņas liecina, ka šonedēļ pasaulē pirmās Covid-19 eksperimentālās vakcīnas izmēģinājumu brīvprātīgajiem uzsākuši amerikāņu un franču zinātnieki. Darbs pie vakcīnas radīšanas norit arī Austrālijā, Ķīnā, Lielbritānijā un citviet.

To valstu vidū, kas pievērsušās jaunu medikamentu izstrādei cīņā ar koronavīrusu, ir arī Latvija. Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā kopā ar Šveices kolēģiem cīņā ar Covid-19 iesaistījušās divas izpētes grupas. „Nākotnes pieturas” viesis - (šoreiz, ievērojot drošības  pasākumus - attālināti) būs vienas zinātnieku grupas vadītājs - Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra studiju direktors, LU Bioloģijas fakultātes Molekulārās bioloģijas katedras asociētais profesors  Kaspars Tārs.

Kaspars Tārs ir daudzu, tostarp starptautisku sadarbības projektu, kuru galvenais izpētes virziens ir bakteriofāgi (vīrusi, kas vairojas tikai baktēriju šūnās) un to vīrusveidīgās daļiņas, vadītājs. Šie pētījumi ir devuši dziļāku ieskatu fāgu molekulārajā bioloģijā, kā arī praktiskajos pielietojumos, starp kuriem visnozīmīgākais ir vakcīnu izstrāde - tajā skaitā pret gripu, Laimas slimību un dažādām veterinārajām saslimšanām.