Pasaules labākie sportisti jau salidojuši Pekinā, lai ātrāk, pārdrošāk un rezultatīvāk  sevi apliecināt Olimpiskajās spēlēs. Savukārt pasaules gudrākie prāti apvieno savus spēkus, lai arvien ātrāk ,drošāk un ekonomiskāk  tiektos kosmosa dzīlēs.

Ja vaicāsiet, kas kopīgs sportam un raķetēm, tad tas ir „Nākotnes pieturas” viesis - Olimpisko spēļu un kosmosa kopsaucējs,  Rīgas Tehniskās universitātes Materiālu un konstrukciju institūta vadošais pētnieks Dr. sc. ing. Kaspars Kalniņš.

Kaspars  jau daudzus gadus darbojas kompozītmateriālu un to konstrukciju, ko plaši pielieto kosmosa, auto un sporta industrijā, noturības izpētē. Kopš iepriekšējām ziemas olimpiskajām spēlēm RTU ir Latvijas Kamaniņu sporta federācijas sadarbības partnere, un savulaik RTU Dizaina fabrikā tapuši tā dēvētie „pingvīni” - speciālas uzmavas asām adatām, kas, piestiprinātas cimdiem pirkstu galos, palīdz sportistiem startā spēcīgāk atgrūsties no ledus. Arī šogad visas sezonas garumā mūsu olimpieši - kamaniņbraucēji īpaši slavējuši RTU zinātnieku devumu, izstrādājot un tehniski pilnveidojot sporta kamanas un speciālo inventāru.

RTU testēti dažādi materiāli, kas varētu būt piemērotāki kamanu daļu savienojumiem, veikti 3D lāzerskenēšanas un modelēšanas darbi, lai uzlabotu kamanu aerodinamiku un mehāniskās īpašības, kamanas pielāgojot individuāli katra sportista augumam un palīdzot iegūt tik būtiskās sekundes simtdaļas, izmantojot 3D printerus, ir izdrukātas arī atsevišķas detaļas, kas iemontētas kamanās un darbojas kā vibrācijas slāpējoši elementi.

Piepulcējoties virknei Eiropas universitāšu un kosmosa aģentūru, piemēram, Oksfordas universitātei, Centrālās Lankašīras universitātei, Darmštates Tehniskajai universitātei, Norvēģijas kosmosa aģentūrai utt., RTU ir vienīgā Latvijas augstskola, kas parakstījusi ar Eiropas Kosmosa aģentūru, pievienojoties īpašai izglītības un pētniecības līgumu izglītības un pētniecības platformai, kuras mērķis ir sekmēt uz nākotni orientētus kosmosa risinājumus, informācijas apmaiņu un sadarbību. Kaspara Kalniņa pētnieciskās intereses saistītas ar 3D printera pavediena pilnveidošanu – kā tajā iestrādāt stikla šķiedru, lai izdrukātajam materiālam varētu piešķirt funkcionalitāti. Zinānieks kopā ar kolēģiem pēc Eiropas Kosmosa aģentūras pasūtījuma ir izstrādājis kosmosa satelītu ražošanas tehnoloģijas, kas palielinās satelītu drošību un ļaus ievērojami samazināt izgatavošanas un ekspluatācijas izmaksas nākotnes misijās.