„Nākotnes pieturas” viesis reiz bijis amatieru teātra „Vinnijs” aktieris un TAD „Akčkups” dejotājs, vēl nesenā pagātnē Stradiņa slimnīcas „Covid-19” nodaļas vadītājs. Dakteris, kurš par savu galveno slimību nosaucis slinkumu, kas šķiet visai paradoksāli cilvēkam, kura visai aktīvā darbošanās pamanīta gan Latvijas Jauno ārstu asociācijas vadībā un rezidentu padomē, gan Latvijas Ārstu biedrības valdē.

Šobrīd viņš ir ne tikai Stradiņa slimnīcas nefrologs, arī RSU Bioloģijas un mikrobioloģijas katedras docētājs un Militārās medicīnas pētījumu un studiju centrs doktorants un pētnieks. Stradiņa universitātes Gada students 2014, saņēmis Aizsardzības industrijas gada balvu izglītībā un pētniecībā, arī vienu no valsts augstākajiem apbalvojumiem - Atzinības krustu, tomēr par būtiskāko apbalvojumu uzskata to, ja „kādam vari palīdzēt”. Un, pildot Hipokrāta zvērestā doto solījumu „visu savu dzīvi veltīt kalpošanai cilvēcei”, var piemetināt – kalpot arī Latvijai, jo, lai arī būtu visas iespējas savu profesionālo karjeru tupināt citviet, Kārlis Rācenis, neskatoties ne uz ko, ir Latvijas patriots.

Šobrīd Kārlis kopā RSU Bioloģijas un mikrobioloģijas katedras kolēģiem darbojas unikālā pētniecības projektā, kurā tiek meklētas alternatīvas antibiotikām. Mūsdienās medicīnā tiek izmantots daudz antibiotiku, līdz ar to tās slimību ārstēšanā vairs nepalīdz, jo baktērijas ir kļuvušas rezistentas. Visā pasaulē tiek meklēti jauni veidi baktēriju iznīcināšanai, un viens no tiem ir bakteriofāgi - baktēriju vīrusi, kuri spēj iekļūst baktērijas šūnās, tās iznīcinot, tomēr neatstājot nekādu iespaidu uz cilvēka organismu. Kārļa Rāceņa pētījumus „Bakteriofāgu terapijas pielietojums militārajā medicīnā” novērtēts ar Aizsardzības industrijas gada balvu izglītībā un pētniecībā. Savukārt fāgu terapijas izmantošanā sarežģītos klīniskajos gadījumos Latvija ir līdere ne vien starp Baltijas, bet arī Ziemeļvalstīm. Turklāt nākotnē iecerēts veidot Eiropas fāgu banku, padarot Latviju par bakteriofāgu terapijas ekselences centru.