Mūsu valsts prezidents kādā savā runā atzinis, ka Latvija esot izcilību lielvalsts; vērojot mūsu sportistu delegācijas uznācienu Pekinas Olimpiskajās spēlēs, komentētāji jokoja, ka izskatāmies kā ziemas sporta lielvalsts; Latvijā ir viens no lielākajiem dižkoku blīvumiem Eiropā, tāpēc esam arī dižkoku lielvalsts, turklāt  dati liecina, ka Latvija esot arī rapša, kaltētu cūku pupu un griķu eksporta lielvalsts. Savukārt  ”Nākotnes pieturas” viesis ir iemesls tam, lai Latvija var lepoties  ar Krokusu lielvalsts titulu Un , ja Dobeli saucam par Ceriņu un Vecumniekus par Liliju galvaspilsētu, tad Raiskumam neapšaubāmi pienākas Krokusu karaļvalsts tituls, jo šīs valstības pavēlnieks ir pasaulē lielākās krokusu kolekcijas īpašnieks, Latvijas Zinātņu akadēmijas bioloģijas zinātņu goda doktors, selekcionārs Jānis Rukšāns.

Viņš atklājis un aprakstījis 40 no apmēram 250 pasaulē zināmajām krokusu sugām, selekcionāra siltumnīcās tiek lolotas aptuveni 200 dažādas sugas. Latvijas simtgadei par godu Jānis Rukšāns veltījis apjomīgo grāmatu „Krokusu pasaule” ("The world of crocuses"), kas par izciliem sasniegumiem bioloģijā saņēmusi Latvijas Zinātņu akadēmijas vārdbalvu. Viņš ir ap 300 zinātnisko raktu autors,  bijis žurnāla „Dārzs un Drava” galvenais redaktors, izdevis arī grāmatas "Sīpolpuķu uzziedināšana", "Krokusi", "Narcises", "Pavasara puķu avīze". Pirms gada Lielbritānijas Karaliskās dārzkopības biedrība (RHS) izcilo latviešu selekcionāru tika izvēlējusies par pirmo prestižās sera Daniela Hola balvas ieguvēju.

Lai nolūkotu ziedošās trofejas un atklātu jaunus nozīmīgus datus par daudzām sīpolpuķu ģintīm un sugām, Jānis Rukšāns  piedalījies 26 zinātniskās pētniecības ekspedīcijās Vidusāzijā, Krimā, Kaukāzā, Tālajos Austrumos, Urālos, Karpatos, Turcijā. Sīpolpuķu audzētava  „Jaunrūjas”var lepoties arī ar pasaulē otru lielāko cīrulīšu kolekciju, bez tam Starptautiskajā tulpju reģistrā atrodama Rukšāna  “Svētvakars” ,  bet no jaunizveidotajām 200 pasaules klases narcišu šķirnēm starptautiskajā reģistrā sastopamas: “Freedom Stars”, “My Angel”, “Spring Tears” u.c.

Līdzās puķu kaislībai ievērojamais selekcionārs ir arī Atmodas laika personība, 1988. gadā bijis viens no Latvijas Tautas Frontes dibinātājiem un pirmais, kas no tās tribīnes izvirzīja neatkarības sasniegšanas mērķi.