Līdzās izcilajiem latviešiem Martinam Dukuram un Kristapam Porziņģim, Andrim Nelsonam un Elīnai Garančai, Marisam Jansonam un Mihailam Barišņikovam, Latvijas vārdam un tēlam  pasaulē palīdzējis uzmirdzēt arī viens no mūsu slavenākajiem zinātniekiem - Ivars Kalviņš. „Ne tikai viens no izcilākajiem izgudrotājiem Baltijas reģionā, bet viņa radošais talants ir apbrīnas cienīgs piemērs visas Eiropas inovāciju spēkam biomedicīnā.” – šādi viņu raksturojis Eiropas Patentu iestādes prezidents Benuā Batistelli, nominējot Ivaru Kalviņu par vienu no trīs finālistiem 2015. gada Eiropas Izgudrotāju balvai kategorijā “Mūža ieguldījums”.

Ķīmijas doktors, bijušais Latvijas Organiskās sintēzes institūta direktors, viens no veiksmīgākajiem zinātniekiem un izgudrotājiem medicīniskās bioķīmijas nozarē, izstrādājis medicīnisko preparātu jaunu paaudzi, kurus veiksmīgi pielieto vēža, sirds un asinsvadu slimību, Alcheimera slimības, kā arī dažādu iekaisumu un hronisku sāpju ārstēšanā. Viņa kontā teju 260 izgudrojumu un vairāk nekā 900 patentu un patentu pieteikumu, kā arī Pasaules intelektuālā īpašuma organizācijas Sertifikāts un Zelta medaļa kā labākajam izgudrotājam.

Un, protams - pats galvenais Ivars Kalviņš ir pasaulslavenā mildronāta radītājs un tēvs! Diemžēl, nu jau vairāk nekā trīs gadus, kopš 2016. gada 1. janvāra  šis brīnumlīdzeklis, kas sirds muskuli spēj pasargāt no kaitīgajām pārlieku lielajām slodzēm, iekļauts Vispasaules antidopinga aģentūras aizliegto vielu sarakstā. Savukārt daudziem cerību atgriezis cits izgudrojums - leakadīns.

Vai visiem šiem sasniegumiem pamatā nejaušība vai Dieva griba? Varbūt visu šo izgudrojumu nebūtu, jo pasaulslavenais zinātnieks savulaik bijis izvēles priekšā - ķīmija vai mūzika? Tāpēc, iespējams, nekad Ivaru Kalviņu tā arī neredzēsim ar klarneti vai saksofonu rokā uz pasaules lielākajām kocertskatuvēm. Tomēr dažāda veida mūzikai, ja vien tā esot laba, joprojām vieta viņa sirdī. Un „sliktu žanru nav” - tā apgalvo Ivars Kalviņš.