Aizvadītas garas svētku brīvdienas ar Ziemassvētkiem - miera, mājas un ģimenes svētkiem, ar līksmām svinībām sagaidīts jaunais gads, bet kopā sanākšana, saplūšana vienā elpā  un dziesmā un mūsu lielais lepnums un spēks ir Dziesmu svētki. Iespējams tas iekodēts jau mūsu teikās un varoņeposā, jo Lāčplēša, līdz ar to arī mūsu tautas spēks ir ausīs. Ja ausi aplūkojam no fizioloģiskā skatupunkta, tad auss ir dzirdes un līdzsvara pāra orgāns, kas uztver skaņu un ķermeņa stāvokļa izmaiņas un sastāv no trīs daļām. Ārējo ausi veido auss gliemežnīca, ārējā auss eja un bungādiņa, kas atdala ārējo auss eju no vidusauss dobuma. Vidusausī ietilpst bungdobums, kurā atrodas dzirdes kauliņi, saites un muskuļi. Savukārt iekšējā auss atrodas deniņu kaula piramīdas porainajā kaulvielā, un to veido divi labirinti: kaulainais labirints ar priekštelpu, gliemezi un pusloka kanāliem un plēvainais labirints ar elipsveida un sfērisko maisiņu un dzirdes vadu.

Skaņas viļņi pa ārējo auss eju nonāk līdz bungplēvītei, tad pa dzirdes kauliņiem līdz priekštelpas lodziņam. Tālāk svārstības izplatās pa perilimfu, tiek pārnestas uz endolimfu, kura iesvārsta segmembrānu, kas savukārt šīs svārstības nodod nerva dzirdes daļai. Tik smalka un sarežģīta ir dzirde, kas lielai daļai cilvēku šķiet pašsaprotama. Tomēr ne visiem lemts šo maņu baudīt, līdz ar to arī sajust un sadzirdēt dievišķo parādību - mūziku.

 Vai pastāv kādas alternatīvas iespējas un risinājumi, to cenšas izzināt un noskaidrot „Nākotnes pieturas” viesis, ko ierasts redzēt citā - diriģenta un virsdiriģenta lomā - ceļā uz doktora disertāciju šoreiz kā pētnieks Ints Teterovskis. Viņa izpētes tēma ir „Mūziku sintēze kā veicinātājfaktors kora mūzikas pieejamībai cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem”. Nedzirdīgie un vājdzirdīgie cilvēki ar ķermeni spēj sajust mūzikas radītās frekvences, savukārt Inta mērķis ir meklēt un radīt iespējas „sadzirdēt” cilvēka balss un mūzikas plūdumu un emocionālo vēstījumu. Pirms pāris gadiem diriģenta radošajā „laboratorijā”- jauniešu korī „BALSIS” tapusi koncertprogramma “BALSIS zīmju valodā”. Tās ietvaros radītas kormūzikas skaņdarbu vizualizācijas, kas pielāgotas cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem un risinātas kādā īpaši mākslinieciskā vizualizācijas tehnikā. 3D un kinētiskās tehnoloģijas, animācijas, zīmju valoda, subtitri, informatīvās grafikas u.c., palīdz atainot dziesmas dinamiku, ritmu, skaņas intensitāti, tādējādi palīdzot arī līdzpārdzīvot un uztvert dziesmas emocionālo saturu.

Ar Inta Teterovska viesošanos LR2 ēterā izskan beidzamais „Nākotnes pieturas” raidījums. Sakām „Paldies!” visiem dažādu nozaru zinātniekiem un pētniekiem, kas vairāku gadu garumā mūs padarījuši zinošākus un gudrākus. Mēs, Latvijā tiešām varam lepoties ar gaišiem prātiem un izcilām personībām! Jau nākamajā nedēļā „Nākotnes pieturas” vietā LR2 ēterā stāsies cits raidījums, kurā kopā ar viesiem un klausītājiem krāsim latviešu dziesmas - „Latvijas dziesmu krātuve”. Uz tikšanos!