Ikvienam no mums kopš bērnības pazīstamas  šīs Raiņa dzejoļa rindas:

„Zelta sietiņš, Sudraba stīgas, Dimanta sēkliņas sijājamas. Kurš cauri skatās sietiņa acīm, Redz visu pasauli dimantos mirdzam.”

Arī „Nākotnes pieturai” šoreiz dimanta mirdzumu piešķirs saruna par vienu no latviešu kultūras dārgakmeņiem – izcilo dzejnieku pāri Raini un Aspaziju. Raidījuma viešņa, literatūras pētniece, kuras uzmanības lokā daudzus gadus ir Raiņa un Aspazijas literārā un vēsturiskā mantojuma saglabāšana un popularizēšana, Gaida Jablovska pirms pāris dienām grāmatas  svinējusi savas jaunākās grāmatas „Aspazija. Rainis. Nams.” atvēršanas svētkus. Tajā pētniece pievēršas Aspazijas īpašuma Baznīcas ielā 30, Rīgā vēsturei no nama pirmsākumiem līdz mūsdienām, mēģinot restaurēt pagātnes norises gan to iemītnieku dzīvē un darbībā, gan mājas likteni.

Gaida Jablovska savulaik strādājusi Raiņa Literatūras un mākslas vēstures muzejā, bijusi Raiņa un Aspazijas mājas un Raiņa muzeja „Jasmuiža” vadītāja, šobrīd ir Rīgas Latviešu biedrības priekšsēdētāja vietniece un krājuma glabātāja. Savus literatūras pētījumus viņa publicējusi vairāk nekā desmit dažādos  izdevumos, piemēram, “Sapnis par Mēnesmeitiņu. Vēstulēs, atmiņās, dzejā” , „Aspazija un mūsdienas”, „Aspazija un Rīgas Latviešu biedrība (1893 - 1895)” u. c.

Savam radošajam procesam Gaida iedvesmu smēlusies ne tikai arhīvu un muzeju materiālos – dokumentos, korespondencē, rokrakstos un fotoattēlos, bet arī ceļojot un apmeklējot vietas, kur reiz mituši Rainis un Aspazija.