Tuvojoties mūsu valsts dzimšanas dienai, paziņota kārtējā to personību plejāde, kas 18. novembrī svinīgā ceremonijā Rīgas pilī saņems augstākos Latvijas valsts apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeni. Viņu vidū arī vēsturnieks, Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes profesors, LU Latvijas vēstures un filozofijas institūta vadošais pētnieks, Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķis, Dr. hist. Ēriks Jēkabsons.

Profesors ir vairāku monogrāfiju, biogrāfisko vārdnīcu un dokumentu krājumu autors, viņa  kontā ir 18 grāmatas, vairāki simti zinātnisko un populārzinātnisko rakstu.

Ēriks Jēkabsons īpaši pievērsies Latvijas Neatkarības, kara laikam un sarežģītajam periodam no 1918. - 1920. gadam, kurā, izrādās, ir vēl daudz noslēpumainā, nezināmā un neizpētītā. Viņa interešu lokā ir 20. gadsimta sākuma latviešu karavīru, Latvijas armijas gaitu un militārpolitiskās situācijas izpēte.

Profesors pārliecināts, ka interese par savas zemes vēsturi ir viens no patriotisma pamatelementiem un, tikai izprotot vēsturi, mēs izpratīsim šodienu. Patriotiska bija arī Ērika Jēkabsona mūzikas izvēle raidījumā „Nākotnes pietura”!