Skaidrojošajās vārdnīcās varam izlasīt, ka „vieds” nozīmē gudrs, pat pravietisks - tāds, kas spēj paredzēt, pareģot. Visbiežāk ar viedumu asociējam dzīvesgudru sirmgalvi.

„Nākotnes pieturā” gluži pretēji - viedumu pārstāv Latvijas Jauno zinātnieku apvienības biedrs, Elektronikas un datorzinātņu institūta vecākais pētnieks un Zinātniskās padomes priekšsēdētājs, Dr.sc.comp. Atis Elsts. Viņš ir vairāk nekā 40 zinātnisku publikāciju autors vai līdzautors, un viņam ir pēcdoktorantūras pētniecības pieredze Upsalas Universitātē (Zviedrija), RISE SICS (Zviedrija), un Bristoles Universitātē (AK). Sadarbībā ar Bristoles Universitāti Atis strādā pie pēcdoktorantūras pētniecības projekta FEATURE – „Energoefektīva veselības stāvokļa un uzvedības novērošana ar valkājamām ierīcēm un lietu internetu”. Šī pētījuma mērķis ir veidot efektīvus veselības stāvokļa un uzvedības novērošanas risinājumus, izmantojot valkājamās ierīces un Lietu Interneta mezglus.

Lietu internetu veidojošās "lietas" var būt tādi objekti, kā ar sensoriem aprīkotas automašīnas, medicīniskie implanti, sadzīves tehnika, viedie pulksteņi un citas valkājamās ierīces, termostati un ventilācijas sistēmu kontrolieri. Lietu internets izmantojams vides vai infrastruktūras novērošanā, ēku un infrastruktūras automatizācijā, aktivitāšu atpazīšanā un uzvedības novērošana.

Kopš gada sākuma Atis Elsts  darbojas arī jaunā projektā-„Komunikācijas sistēma caur cilvēka ķermeni ar pielietojumiem ķermeņa mēroga bezvadu tīklos (BCC)”. Tā nolūks ir pētīt inovatīvu komunikāciju tehnoloģiju zemas jaudas ierīcēm, saīsinājumā no Body Coupled Communication-BCC (tulkojumā: “komunikācija caur ķermeni”). Projekts paredz pielietojumus veselības aprūpē un veselīga dzīvesveida uzturēšanā, kā, piemēram, ilgtermiņa minimāli traucējoša cilvēku novērošana izmantojot sensorus uz ķermeņa un ķermeņa iekšienē.

Elektronikas un datorzinātņu institūta zinātnieki devuši arī savu pienesumu Valsts pētījumu programmā „Covid-19 seku mazināšanai”, piedaloties projektos „Drošu tehnoloģiju integrācija aizsardzībai pret Covid-19 veselības aprūpes un augsta riska zonās”. Tā rezultātā tapis mašīnredzes risinājums autonomai platformai efektīvai telpu dezinfekcijai, kas ievērtu mērķtiecīgu dezinfekcijas līdzekļa lietošanu uz taustāmiem objektiem un virsmām, kā arī saskaņā ar Pasaules Veselības Organizācijas  rekomendācijām izstrādāta automatizēta roku mazgāšanas kvalitātes kontroles un kvalitātes novērtēšanas sistēma, kuru iespējams integrēt mobilā telefona lietotnē.