Īsts skaistulis ar oranžiem zobiem un ausīm, kuras, ūdenī ienirstot, aizveras - tas ir Latvijas Dabas muzeja par šī gada „karali” kronētais dzīvnieks - Eirāzijas bebrs. Savukārt „Nākotnes pieturas” viesa, Dabas muzeja Zooloģijas nodaļas vadītāja Dr.biol. Dmitrija Boiko sirds pieder krietni „gaisīgākiem” radījumiem – gulbjiem.

Dmitrijs ir diplomēts ornitologs, viņu dēvē par šo balto un cēlo putnu vadošo pētnieku Baltijā. Kopā ar domubiedriem putnu gredzenošanas ekspedīcijās viņš dodas jau teju divdesmit gadus, kuru laikā apgredzenoti ap 2000 gulbju. Varam būt lepni, ka, pateicoties ornitologa aizrautībai, Eiropā apgredzenoto ziemeļu gulbju skaita ziņā Latvija tiek uzskatīta par līderi.

Starp citu, arī Dmitrija Boiko darba vietas - Latvijas dabas muzeja vēsture ir visai iespaidīga. Tā pirmsākumi meklējami 1845. gadā, kad Rīgas baltvācu Inteliģences pārstāvju dibinājuši Dabaspētnieku biedrību ar muzeju un bibliotēku. Šogad visa gada garumā ar dažādiem pasākumiem, jaunām ekspozīcijām un interaktīviem stendiem tiks svinēta muzeja 175. jubileja. Daudz laimes arī no LR2.