Zinātnieku komandai cīņā ar Covid-19 pievienojusies arī RTU, kas kopā ar Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centru) un Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātnisko institūtu "BIOR" izstrādā jaunu monitoringa metodi, lai noskaidrotu, kādus vīrusu ierobežojošus pasākumus īstenot un kādus preventīvus pasākumus veikt, ņemot vērā ne tikai vīrusa pārnesi no cilvēka uz cilvēku, bet plašākā mērogā - visā ekosistēmā. Izrādās, ka monitorējot kanalizācijas sistēmu, var iegūt papildu informāciju par infekcijas izplatību konkrētā teritorijā, bez tam izstrādāt rekomendācijas mūsu rīcībai vīrusa laikā.

„Nākotnes pieturas” viesis starptautisku autoritāti iemantojis zinātnieks, akadēmiķis, Dr.sc.ing Tālis Juhna ir RTU Zinātņu prorektors, Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas institūta Ūdens inženierijas un tehnoloģijas katedras profesors, arī Ūdens pētniecības zinātniskās laboratorijas izveidotājs un vadītājs. Viņa pētījumu uzmanības centrā ir ūdens kvalitātes nodrošināšana pilsētvidē un enerģijas ieguve no notekūdeņiem un atjaunojamiem dabas resursiem, turklāt profesora izveidotā Ūdens pētniecības laboratorija kļuvusi par vienu no vadošajām šī virziena laboratorijām Baltijas un Ziemeļvalstu reģionā.

Tālis Juhna darbojas arī biotehnoloģiju uzņēmumā “Conelum”, kurš savulaik iekļauts Austrumeiropas 100 gaišāko prātu un ideju topā. „Conelum” lepnums, kas guvis starptautisku interesi - viņu izstrādātā tehnoloģija, kas ar mākslīgā intelekta palīdzību ļauj ievērojami īsā laika posmā veikt pārtikas produktu diagnostiku, lai tajos noteiktu pelējuma sēnīšu klātbūtni.