Nu jau pavisam droši varam apgalvot, ka vasaras un peldsezona ir klāt. Tāpēc „Nākotnes pieturā” šoreiz dosimies uz to galamērķi, uz kuru traucas jauni un veci pārpildīti vilcienu vagoni, saulainajās brīvdienās rāpo auto korķi, bet sportiskā stila piekritēji izbauda, kā vējš svilpo ausīs un dod priekšroku jau sen ar ekstrēmām bedrēm klāto „Rubika veloceliņam”.

Jā, dosimies uz vasaras meku - Jūrmalu. Tomēr ne jau tādēļ, lai apbrīnotu mūslaiku prominenču privātpilis vai lepni šikās apartamentu „ar skatu uz jūru” jaunbūves. Arī ne tādēļ, lai svaigā gaisā Dzintaru koncertzālē ļautos mūzikas un priežu šalkoņas sabalsojumam. Un pat ne tāpēc, lai pludmales smiltīs izklātu savu pieticīgo dvielīti.

„Nākotnes pieturā” pievērsāmies Jūrmalas kūrorta vēsturiskajam šarmam un izsmalcinātajai arhitektūrai un to darījām kopā ar RTU Arhitektūras un dizaina institūta Arhitektūras skolas docenti Dr. arch. Baibu Vērpi. Pirms pusgada viņa par savu pētījumu „Kūrortu arhitektūras attīstība Jūrmalā”, kurā  analizēta Jūrmalas apbūves un arhitektūras  transformācija kopš 19. gs. sākuma līdz mūsdienām, noteikta atsevišķu stilu vai stilistisko virzienu izplatība apbūvē un aplūkota dziedniecības un atpūtas objektu arhitektūra, ieguvusi doktora grādu. Jūrmalā atrodas 11% no visiem arhitektūras pieminekļiem Latvijā. Tādēļ ir pamats apgalvojumam, ka pilsēta spēlē nozīmīgu lomu visas Latvijas kultūras mantojuma kontekstā. Savā pētījumā Baiba Vērpe aplūkojusi dažādas jēdziena „kūrorts” vēsturiskās izpratnes un Jūrmalas kā kūrorta attīstības vēsturiskos periodus, kas sākotnēji saistīti ar tā pamatfunkciju - ārstniecību, dziedniecību un vasaras atpūtu. Pētnieces zinātniskās intereses saistās arī ar leģendāro arhitektu Eiženu Laubi, kurš savulaik savu pienesumu devis Jūrmalas tēlā veidošanā, viņa arhitektūras un akadēmiskais mantojumu, kā arī pēckara modernās  arhitektūras un Padomju laika kūrortu kompleksu lielbūves izpēti. Savukārt, gaidot Latvijas simtgadi, viņa pievērsusies diplomātiskā dienesta un Latvijas vēstniecību ēku dažādās valstīs arhitektūrai un dizainam.