Ja internetā cenšamies atrast kaut ko par mikroaļģēm, tad iegūstam vispārsteidzošākos rezultātus: piemēram, brīnumkrēms ar mikroaļģu ekstraktiem sola uzlabot ādas tvirtumu, elastību un stingrību, lūpu krēms var aizsargāt pret herpes vīrusu, fermentētas un kaltētas mikroaļģes esot lielisks olbaltumvielu un citu mikroelementu avots, mikroaļģu klātbūtne dīķos paaugstinot zivju imunitāti un samazinot tām dūņu piegaršu, bez tam mikroaļģu biomasas preparāts uzlabojot ogulāju augšanas rādītājus, palielinot  to produktivitāti un rezistenci  pret patogēniem. Izrādās, mikroaļģes var būt arī mākslas objekts. Kopš jūlija vidus peldošajā mākslas centrā NOASS aplūkojama sadarbība ar RTU Ūdens sistēmu un biotehnoloģiju institūtu tapusī „Bezgalīgo atklājumu laboratorija”. Ekspozīcijas galvenā darbība risinās improvizētā laboratorijā - fotobioreaktorā, pētot, kā ar mikroaļģu palīdzību fosfora piesārņojumu iespējams pārvērst otrreiz izmantojamā biomasā. „Nākotnes pieturā” viesojas projekta zinātniskais vadītājs RTU docents un vadošais pētnieks, Ph.D. Aigars Lavrinovičs.

Aļģes apvieno pilnīgi patstāvīgu fotosintezējošu dzīvo organismu kopumu, sākot ar vienšūnu organismiem, beidzot ar daudzšūnu makroaļģēm. Jūras aļģes aptver dažādas sugas, kas visbiežāk tiek iedalītas mikroaļģēs un makroaļģēs, piemēram, fitoplanktons (mikroaļģes) ir brīvi peldoši ūdens organismi, kas bieži veido kolonijas, turpretī makroaļģes ir augiem līdzīgi organismi, kuru izmērs var būt no dažiem centimetriem līdz vairākiem metriem.

Aigars Lavrinovičs pētījis mikroaļģu tehnoloģiju komunālo notekūdeņu pēcattīrīšanai. Aļģēm piemīt spēja sadalīt notekūdeņos atrodamos organiskos savienojumus, tos atbrīvojot no fosfora un slāpekļa. Aigars darbojas zinātnieku grupas AlgaePhos4X sastāvā, kas ir viena no 50 komandām, kas izvēlēta prestižajai starptautiskai EIT Food Seedbed inkubatora programmai. Šī projekta ietvaros norisinās pētniecība, kuras mērķis ir apstiprināt  novatoriskas, uz mikroaļģēm balstītas notekūdeņu attīrīšanas tehnoloģijas potenciālu pārtikas ražošanas notekūdeņiem.