28. jūlijā Liepupes muižā izskanēs izcilo latviešu komponistu Jāņa Lūsēna, Mārtiņa Brauna un Jāņa Strazda veltījumu koncerts par godu muižas 270 gadu jubilejai. Koncertā piedalīsies arī dziedātāji Zigfrīds Muktupāvels, Aija Vītoliņa un Igo. Koncerta sākums plkst. 20:00.

Komponists Jānis Strazds un dziedātājs Igo kā radošais tandēms sadarbojas jau vairāk nekā piecpadsmit  gadus. Šajā laikā tapuši daudzi skaņdarbi, starp kuriem noteikti jāizceļ dziesmu cikls «Uguns», kurš tapis 2010. gadā. Koncertā fragmenti no šī cikla skanēs kopā ar dažādos laikos tapušām dziesmām, kas raksturo abu mūziķu radošās tendences, kopīgi veidojot mūziku.

«Mums ar Aiju Vītoliņu izveidojās lieliska sadarbība manos jubilejas koncertos. Viņa ir lieliska dziedātāja, kas darbam pieiet ļoti profesionāli, tāpēc man patīk ar viņu strādāt,» saka komponists Mārtiņš Brauns un atgādina, ka Aijas repertuārā ir vairāki viņa hīti –  «Dvēselīte» un «Mīla ir kā uguns», kā arī divas dziesmas no viņa dziesmu cikla «Ūdens». «Šim koncertam gan gribam gatavot jaunu programmu, un šoreiz gribu likt uzsvaru uz jaunām dziesmām, lai gan droši vien skanēs arī kāda no manām zināmākajām dziesmām. Tāpēc man ir cerības, ka varētu izdoties kaut kas patiešām ļoti labs.»

Komponists Jānis Lūsēns atzīst, ka dziedātājs un skatuves mākslinieks, ar kuru visilgāk strādāts kopā, ir tieši Zigfrīds Muktupāvels. Abu mūziķu sadarbība aizsākās tālajā 1985. gadā, kad Liepājas teātra uzvedumam «Māte un neitronbumba», kurai Jānis Lūsēns rakstīja mūziku, vajadzēja galveno varoni – muzikālu un savdabīgu personību. Pēc uzveduma iestudēšanas radošā sadarbība turpinājās. Zigfrīds Muktupāvels ieņēma stabilu vietu Jāņa Lūsēna Liepājas ansamblī «Neptūns» un vēlāk – grupā «Zodiaks». Tieši Zigfrīda balsij Jānis Lūsēns uzrakstījis dziesmu ciklu «Zelta sirds» ar Kārļa Skalbes dzeju. Tāpēc arī šajā koncertā skanēs dziesmas, kuras komponists rakstījis īpašajai Zigfrīda Muktupāvela balsij un kuras, pateicoties mākslinieku izcilajam kopdarbam, iegūlušas tautas atmiņā.

Cikla turpinājumā 10. septembrī plkst. 20:00 cikla noslēgumā šeit par godu komponista Imanta Kalniņa 80 gadu jubilejai notiks «Mazās Imantdienas», kurās piedalīsies komponista meita – aktrise un režisore Rēzija Kalniņa, dziedātāja Ieva Kerēvica, kā arī Dailes teātra Ērika Eglija un Lelde Dreimane.