24. novembra Muzikālās Bankas neklātienes viesi bija Shipsea (Jānis Šipkēvics) un LR5 galvenā satura redaktore Elīna Baltskara, kuri klausītājus iepazīstināja ar labdarības maratona "Dod pieci!" aktualitātēm. Shipsea pastāstīja par pasākuma himnas “Es zinu, Tu esi” tapšanu, par mūziķu izvēli tās iedziedāšanai, bet Elīna par maratona šī gada mērķi.

Atbalstot labdarības maratonu „Dod pieci!”, kura tēma šogad ir vardarbības mazināšana ģimenē, vairāk nekā divdesmit Latvijā un pasaulē pazīstamu mūziķu radījuši tā oficiālo himnu “Es zinu, Tu esi”.

Himnas vārdus sarakstījusi Inga Cipe, mūziku Jānis Šipkēvics, bet tās ierakstā piedalījušies dažādu mūzikas žanru mūziķi – Iveta Apkalna, Renārs Kaupers, Ksenija Sidorova, Linda Leen, Kristīne Balanas, Intars Busulis, Valters Pūce, Laima Jansone, Aija Andrejeva, Dons, Reinis Sējāns, Ralfs Eilands, Māra Upmane-Holšteine, Jānis Aišpurs, Goran Gora, Evija Vēbere, Tautumeitas, Aminata, Agnese Rakovska, Patrisha, Carnival Youth, Viņa.

„Grūti aprakstīt to saviļņojošo sajūtu brīdī, kad savus gara brāļus un māsas izdodas savienot kopīgā balsī, lai pavēstītu kaut ko patiešām būtisku. Pāri muzikālām stilistikas un satura robežām šeit atklājas, ka pilnīgi ikkatrs Latvijas sabiedrībā esam saistīti ciešām saitēm. Es ceru, ka šis skaņu kopums būs kā ceļmallapa uz pušuma, kas ilgi gaidījis uzmanības staru. No sirds vēlos pateikties arī dziesmas vārdu autorei Ingai Cipei,” saka mūzikas autors Jānis Šipkēvics.

Dziesmas video veidojusi Latvijas Televīzija, režisores Zanes Gargažinas vadībā. Vadošais operators – Mārtiņš Šalmis.

 

Labdarības maratons “Dod pieci!” notiks no 17. līdz 23. decembrim, kad tradicionāli īpaša stikla studija Doma laukumā kļūs par centrālo labdarības maratona vietu, no kuras notiks radio un televīzijas tiešraides, aicinot ziedot palīdzības sniegšanai cilvēkiem, kuri vēlas izrauties no vardarbīgām attiecībām.

Jau šobrīd ir iespēja ziedot labdarības maratonam  „Dod Pieci!” ziedot.lv mājas lapā. Sabiedrības saziedotie līdzekļi 100% apmērā caur Ziedot.lv nonāks to cilvēku rīcībā, kas cietuši no vardarbības.