8. marta Muzikālajā bankā viesojās grupas "Tautumeitas" dalībniece Laura Līcīte un mūziķis Renārs Kaupers, kuri, turpinot aizvadītajā gadā veiksmīgi aizsākto sadarbību, klausītāju vērtējumam nodeva kopdarbu -  singlu "Muoseņa", kuram radīts arī videoklips.

Videoklips dziesmai “Muoseņa” tika filmēts lauku sētā “Vectūļi”, kas ir arhitektūras piemineklis Vecpiebalgas novadā ar vairāk kā 200 gadus senu vēsturi. Videoklipa režisors ir jaunais talants Helmuts Bondars un tajā redzamie aktieri ir tērpušies Ilzes Tigules un Alises Ķīnastas tērpos. Savukārt īpašās ziedu galvasrotas darinājusi grupas “Tautumeitas” dalībniece Aurēlija Rancāne.

 

Dziesmas “Muoseņa” autori ir mūziķi Asnate Rancāne un Renārs Kaupers, un tās teksta lielāko daļu veido latgaliešu tautasdziesmas. Katrs pantiņš ietver kādu vērtīgu dzīves atziņu vai eksistenciālas pārdomas, bet tie visi vēsta par izaicinājumiem, ar ko gandrīz ikviens saskaras esot daļai no sabiedrības – salīdzināšana, noniecināšana un aprunāšana. Šīm negatīvajām darbībām par pamatu ir indivīda neiekļaušanās vispārpieņemtos standartos.

"Interesanti, ka ideja par dziesmu "Muoseņa" radās vēl pirms "Tur, kur Dieva kamanas slīd" un citām dziesmām, ko kopā ar "Tautumeitām"  realizējām albumā "Gads bez kalendāra". Mani ļoti uzrunāja tas, ka dziesma būs latgaļu valodā, jo mans tētis un arī mammas vecvecāki ir no Latgales. Meitenēm bija doma, ka dziesmā varētu būt fragments ar manu oriģinālmūziku un tekstu. Tas atnāca latviski un ideju atvasināju no piedziedājuma "pasiedi muoseņ, padūmoj, kū tu šudiņ padareij.".

Pasaules viedie saka, ka nav cita ceļa kā nonākt pie skaidrības, tikai kā nomierinoties un apstājoties - tad arī nāk īstā sapratne par sevi un pasauli. Ļoti priecājos, ka "Prāta Vētras" un "Tautumeitu" draudzīgā sadarbība turpinās. Un sekojot pēdējām ziņām, esmu drošs, ka tiekamies vasarā lielajos koncertos," norāda Renārs Kaupers.

Raidījuma laikā Laura Līcīte un Renārs Kaupers vērtēja grupas "Audiokvartāls" un Martas Ritovas kopdarbu - skaņdarbu "Es nesaprotu, es nemāku". Kāds bija viņu vērtējums? Klausieties audio pielikumā!