7. marta Muzikālās bankas viesis bija Lapsene jeb Artis Dvarionas, kurš pēc 12 gadu pārtraukuma ir atgriezies mūzikā ar protesta dziesmu "Tukšpauris" un jaunu skatuves vārdu.

Lapsene stāsta:

Ar mūzikas projektu, pie kura esmu strādājis pēdējo pusotru gadu, sākotnēji biju plānojis iepazīstināt šī gada beigās, taču sākoties Krievijas agresijai Ukrainā, es vairs nedrīkstēju vilcināties.

 

Dziesma "Tukšpauris" var rezonēt vairākās nozīmēs, taču galvenokārt tas ir protesta vēstījums ar aicinājumu rīkoties un pielikt punktu mūsu austrumu kaimiņa totalitārisma režīmam.

 

Mūziku no šī brīža esmu iecerējis producēt un izdot ar skatuves vārdu Lapsene. Šo pseidonīmu plānoju attiecināt tikai uz savu muzikālo darbību - kā sava veida alter-ego.

 

Šis notikums ir man īpašs ar to, ka pirmoreiz sevi realizēšu soloprojekta ietvaros, pašam komponējot, aranžējot un producējot savu mūziku, piesaistot dažādus tekstu autorus. Būtiski, ka šis nav vienas dziesmas projekts un protesta dziesma ’Tukšpauris’ ir kā starta pieteikums plašākam un tālejošākam nolūkam.

 

Arta jaunais skatuves vārds ir Lapsene, tādēļ raidījuma laikā uzspēlējām LAPSEŅU spēli. Mūziķim bija jāatbild uz vairākiem jautājumiem par lapsenēm. Cik daudz viņš par tām zināja? Klausieties audio pielikumā!