1. marta Muzikālajā bankā viesojās grupas “Sudden Lights” mūziķis Andrejs Reinis Zitmanis, kurš klausītāju vērtējumam nodeva jauno singlu "Laternas". Pirms kāda laika radītā dziesma šo dienu kontekstā ieguvusi papildu dimensiju. Tas ir aicinājums saglabāt iekšējo gaismu un cerību labajam.

“Dziesma ir par mums pašiem, par nedrošību un bailēm no tumsas mums apkārt un par gaismu, kas tai var izvest cauri. Šis skaņdarbs savā veidā ir “Sudden Lights” manifests - mēs vēlamies būt “laternas”, kas izkliedē tumsu un rāda ceļu uz priekšu. Mēs būsim patiesi priecīgi, ja kaut neliela daļa no šīs gaismas sasniegs mūsu klausītājus,” par dziesmas vēstījumu stāsta grupas solists Andrejs Reinis Zitmanis.

Videoklipa režisors Mārtiņš Goldbergs komentē klipa vēstījumu:

“Spogulis reflektē gaismu un pasauli mums apkārt, un gaisma ir kā simbols apgaismībai, apziņai un gudrībai. Šiem abiem elementiem apvienojoties, spogulis simbolizē patiesību – tas reflektē to, kas ir patiess jeb īsts. Saprotot šo, mēs izmantojām fizikas likumus, lai atspoguļotu attiecīgā mirkļa patiesību, kas ne vienmēr izskatās korekta, vai loģiska.”

 
 
“”Laternu” muzikālais materiāls ir tapis vienā no mūsu radošajām vasaras nometnēm, “džemojot” un ļaujot vaļu mūsu iekšējiem rokeriem. Vēlāk slīpējām skanējumu, kopīgi spēlējoties ar dažādiem sintezatoriem un efektiem. Šī dziesma ir kaut kas pavisam nebijis mūsu mūzikā - elektriski sintētiska skanējuma un nepieradināta roka sakausējums, kas radies eksperimentējot ar dažādiem mūzikas stiliem,” atminas grupas basģitārists Kārlis Vārtiņš.

Raidījuma laikā Andrejs Reinis Zitmanis vērtēja jauno Jāņa Šipkēvica un Aminatas dziesmu “Tavi viļņi”. Kāds bija viņa vērtējums? Klausieties audio pielikumā!