Pirms pāris dienām Eiropas Latviešu apvienība izraudzījās jaunu vadības komandu, un uz turpmākajiem diviem gadiem par ELA prezidija priekšsēdi kļuvusi Zviedrijas Latviešu apvienības pārstāve, jau trešās paaudzes diasporas latviete Justīne Krēsliņa. „Mans mērķis - dot tik lielu atbalstu, cik iespējams, stiprinot saikni ar diasporu un Latviju”- saka Justīne, un ar viņu tuvāk iepazināmies raidījumā „Latviešiem pasaulē”.

Savukārt ASV Latviešu centrā Garezers, kas atrodas Mičiganas pavalstī, ar mūziku, dziesmām un jaunākajām Garezera ziņām norisināsies otrais virtuālais Draudzīgais aicinājums - Sarīkojums "Kopā sanākam... Garezera atbalstam!"

Garezera vēsture sniedzas teju 60 gadu senā pagātnē, tā misija ir pulcināt latviešu sabiedrību, audzināt un mācīt latviešu jaunatni, stiprināt latviešu valodu, kultūru un garīgās vērtības, veicināt latvietību un saites ar Latviju. „Latviešiem pasaulē” viesojās leģendārās Garezera Vasaras vidusskolas, kuru absolvējuši ap 2000 Amerikas latviešu, direktore Sandra Kronīte - Sīpola.