„Latviešiem pasaulē” pirmo reizi viesojās divās valstīs – Ēģiptē un Izraēlā, kur latviešu diaspora nav pārstāvēta visai kuplā skaitā, tomēr ar darbīgiem nākotnes plāniem.

Zemē, kur atrodams viens no septiņiem pasaules brīnumiem - lielākā no Gīzas piramīdām, leģendārā Heopsa piramīda, brīnumainā veidā sastopami ne tikai latviešu tūristi. Kādreizējā latviešu tūrisma nozares uzņēmēja Digna Abuzeida, pārcēlusies uz dzīvi Ēģiptē un pilna apņēmības apvienot tur mītošos tautiešus, aicinot; „Nāc un pievienojies!!!”. Ēģiptes latviešu FB grupā jau 33 dalībnieki, kuru mērķis kopīgos pasākumos stiprināt latviešu identitāti, saviem bērniem un jauniešiem mācīt latviskās tradīcijas un rudenī iecerēts Pirmais latviešu saiets Hurgadā!

Arī pirms mēneša oficiāli reģistrētajai Latviešu kultūras biedrībai Izraēlā rudens pusē plānotas dibināšanas svinības. Biedrības galvenais uzdevums būšot Izraēlas sabiedrības iepazīstināšana ar Latvijas kultūru un tās mantojumu, divpusējo starptautisko attiecību starp Latviju un Izraēlu stiprināšana un atbalsta sniegšana latviskās dzīvesziņas saglabāšanā, valodas, tradīciju un kultūras sakņu uzturēšanā tautiešu vidū Izraēlā. Saskaņā ar oficiālajiem statistikas datiem Izraēlā reģistrēti 4886 Latvijas pilsoņi. „Latviešiem pasaulē” tiksies ar vienu no jaunās latviešu kultūras biedrības idejas iniciatorēm Danu Ein Eli.