„bet bet” dziesmai „Ziemassvētki” šogad svinama 24 gadu jubileja. Dziesma tapusi laikā, kad Latvija atguva brīvību un arī Ziemassvētkus. Tā ir viena no pirmajām grupas dziesmām, bet joprojām katrus Ziemassvētkus spēlēta, aktuāla un ļoti mīļa LR2 klausītājiem. Mūzikas autors ir Zigfrīds Muktupāvels, kura balsi pavisam drīz arī dzirdēsim šajā dziesmā, vārdu autors Guntars Račs.

Izrādās, ka dziesma ir piedzīvojusi vismaz 4 ierakstu versijas. Pirmo reizi tā ierakstīta Rīgā, Krišjāņa Barona ielas kādā pagrabā. Šajā ēkā dzīvoja ne tikai Guntars Račs, bet arī mūziķis Igo. Viņš arī bija vairāku „bet bet” dziesmu pirmais klausītājs. Igo visspilgtāk atceras arī 1991.gadā tapušo dziesmu „Diena”, kura arīdzan ir populāra, mīlēta un citēta dziesma joprojām: „lai nāk smaga diena, mēs dzīvosim to stundu pa stundai”. Kā atceras Igo, Guntars Račs kādu laiku dzīvojis stāvu augstāk – bēniņos, bet vēlāk pārcēlās uz pagrabu, kur tad arī notika Ziemassvētku dziesmas ieraksts. Mūsu sarunā Igo piebilda, ka tas bija jautrs, saspringts un ļoti piepildīts laiks. Daudz kas aizsākās, mainījās, tika noņemts plīvurs arī no Ziemassvētku svinēšanas.

Pirmais dziesmas „Ziemassvētki” ieraksts veikts ar kasešu magnetafona palīdzību. Magnetafons arī ievērības cienīgs. Tas tika atvests no ASV un tajā veikti visi pirmie grupas "bet bet" ieraksti. Jāpiebilst, ka magnetafons joprojām ir darba kārtībā!