Sveiciens Ziemassvētku dienā. Dziesma „Ak, tu priecīga” šodien ir ierakstīta Latvijas Radio2 Ziemassvētku dziesmu kalendārā. Dziesmas saknes meklējamas sicīliešu tautasdziesmā, bet visā pasaulē kļuva pazīstama kā vācu Ziemassvētku korālis.

Dziesmas ceļa sākums ir ļoti skumjš. Johannesam Danielam Falkam smaga slimība atņēma četrus no viņa septiņiem bērniem. Viņš nodibināja glābšanas centru pamestajiem bērniem un 1815. gadā veltīja šiem bērniem dziesmu. Vēlāk trīs pantu dziesmas tekstu papildināja Henriks Holcšūers ar vēl trim pantiņiem. Jāsaka, ka tieši šis papildinājums arī ir tas, kas visbiežāk ir dzirdams mūsdienās.

Dziesmas pamatā bija stāsts par trim baznīcas svētkiem – Ziemassvētkiem, Lieldienām, Vasarsvētkiem. Tā nu ir sanācis, ka šī ir kļuvusi par populāru Ziemassvētku dziesmu, bet tā ir dziedama arī ar šādiem vārdiem: „Ak, tu priecīga, ak, tu svētīga Augšāmcelšanās dieniņa!” un „Ak, tu priecīga, ak, tu svētīga Vasarsvētku dieniņa!”. Tad seko arī atbilstošs teksts konkrētiem svētkiem.

Šodien ir Ziemassvētku dieniņa, tāpēc „Ak, tu priecīga, ak, tu svētīga Ziemassvētku dieniņa” jums par prieku dzied Jāzepa Mediņa Mūzikas skolas zēnu koris.