Šodien LR2 Ziemassvētku dziesmu kalendārs piedāvā dziesmu „Ticot, mīlot un gaidot. Mūzikas autors ir Helvijs Stengrēvics, bet vārdu autors Jānis Baltauss. Vārdi, „…kā bērns, ticot, mīlot un gaidot”, labi raksturo dzejnieku. Viņš tiešām spēja saglabāt bērnu sevī, ar bērna acīm skatīties pasaulē un ticēt. Baltauss savu darbu galvenokārt nesaudzīgi veltīja bērniem un jauniešiem. Viņš izdevis tikai vienu grāmatu – „Burtu būšanas”, bet daudz dzejoļu publicēti arī avīzēs un žurnālos.

Dzejnieks labprāt viesojās skolās, tikās ar bērniem, viņš dibināja un vadīja bērnu un jauniešu izdevumu „Mana”. Mūsdienās ir vairākas labdarības organizācijas, bet pirms 25 gadiem tas bija kas neierasts. Jānis Baltauss 1989. gadā izveidoja labdarības kustību „Mēs - latviešu bērniem”. Organizācija ar populāru mākslinieku atbalstu vāca līdzekļus bērnu slimnīcām. Vēlāk radās arī labdarības kustība „Mēs - tēvu zemei”, bet ar labdarības kustību „Mēs – Rīgai” Baltauss un daudzi Latvijā pazīstami kultūras un sabiedriskie darbinieki vāca naudu Melngalvju nama un Rolanda statujas atjaunošanai.

Nevaru arī nepieminēt viņa ieguldījumu Rīgas ielu vēsturisko nosaukumu atjaunošanā. Savas īsās dzīves laikā viņš izdarīja daudz paliekošu un svētīgu darbu. Vai to var izdarīt bez Ticības un Mīlestības? Tāpēc es arī stāstu sāku ar apgalvojumu, ka dziesma „Ticot, mīlot un gaidot” labi raksturo šo vārdu rakstītāju.

Dziesmas vispopulārākais ieraksts ir Zigfrīda Muktupāvela iedziedātais, bet šoreiz tomēr, lai skan mūzikas autora balss. Tātad, Helvijs Stengrēvics un bērnu grupa „Dzeguzīte”.