Dziesma „Eglīte” ir viena no spēlētākajām Ziemassvētku dziesmām un tā patīk gan lieliem, gan maziem, gan veciem, gan jauniem. Mūzikas autors ir Ainars Virga, vārdu autors Guntars Račs, kuram es esmu pateicīga par to, ka viņš padalījās atmiņās. Neticami, bet šai dziesmai varam svinēt 35 gadu jubileju. Visā Latvijā tik ļoti mīlētā dziesma radās jaungada naktī, sagaidot 1984. gadu. 
Guntars Račs ar Ainaru Virgu bijā devušies ciemos pie Aivara Brīzes.
Tuvojoties pusnaktij, Ainars Virga ierosināja, ka varētu savām meitenēm uzdāvināt kaut ko oriģinālu. Jaunie mūziķi nolēma, ka tā varētu būt jauna dziesma. Nolemts - darīts! Turpat, izejot no dzīvokļa nelielā kāpņu telpā arī radās dziesma. To dziedot pie eglītes, klausītāju acīs sariesās asaras jau pēc pirmā piedziedājuma. Tā kā tuvojās Jaunais gads, dziesmas sākotnējā versijā bija vārdi „Jaunais gads jau nāk” un „Jaunais gads jau klāt”, kurus vēlāk nomainīja „Ziemassvētki nāk un Ziemassvētki klāt”. Kā saka Guntars: „Tā šķita pareizāk, jo pie eglītes taču mēs sagaidām tieši Ziemassvētkus.”

Vēl jāsaka, ka izmaiņas piedzīvoja arī dziesmas nosaukums. Dziesmu aptaujai „Mikrofons” dziesma pieteikta ar nosaukumu „Vecgada dziesmiņa”, tad šur, tur parādās „Ziemassvētku dziesmiņa”, tomēr lielāko mūža daļu šī dziesma dzīvojusi ar vārdu „Eglīte”. Lai skan! Leģendāra grupa - „Līvi”, leģendāra dziesma - „Eglīte”!