11.jūnijā plkst. 9.35, gaidot Vasaras saulgriežus, LR2 ēterā iepazīšanās ar Tērvetes novada jaukto kori „Tērvete” un tā diriģenti Daci Reiniku.

Tērvetes novads lepojas ar kora dziedāšanas tradīcijām, jo to  pirmsākumi meklējami jau 19.gs. vidū, kad tur darbojās  Kalnamuižas un Bukaišu kori. Pagājušā gadsimta 30.gados Tērveti skanīgu darīja trīs kori - Kalnamuižas dziedāšanas biedrības koris, Draudzes koris un Aizsargu koris, pēckara gados šo tradīciju ilgi neizdevās atsākt. Dobeles apriņķī jauktais koris „Tērvete” ir palicis vienīgais lauku novada koris ,un  pērn nosvinējis savu 40 gadu jubileju. Tik ražens gadu skaits iespējams  pateicoties tam, ka katrā kora dalībniekā mīt liela dziedāšanas mīlestība, satikšanās prieks un lepnums par savu novadu, kurā dzīvo. Tieši jauktā kora „Tērvete” dalībnieki ir tie, kuri šobrīd uztur  kopā dziedāšanas garu savā novadā, iekļaujot repertuārā gan latviešu koru klasiku, gan garīgo mūziku. Kolektīvs lepojas ar to, ka īpaši viņiem dziesmas raksta arī populārais  mūziķis Artūrs Reiniks. Savukārt jau vairāk nekā 25 gadus viņu diriģente Dace Reinika , kas ir ne tikai jauktā kora „Tērvete” , bet arī visa novada „dvēsele”, jo ir Tērvetes novada domes priekšsēdētāja. 

21.jūnijā plkst.15.15 „Gadsimta garākā līgodziesma”simboliski vīsies cauri Tērvetei, iekļaujot savā ceļā jauktā kora „Tērvete” dalībnieku balsis un LR2 ēterā viņu skanīgo Līgodziesmu.