12. jūnijā plkst. 16.15, gaidot Vasaras saulgriežus, LR2 ēterā iepazināmies ar Kocēnu novada jaukto kori „Imera” un tā diriģentu Imantu Toču.

Par Tālavas zemes teritoriju vēsta vairāki teksti — Indriķa hronika un dokuments par Tālavas dalīšanu 1224. gadā. No Indriķa hronikas var secināt, ka pie Tālavas piederējusi Imeras zeme ar Beverīnas pili, kurā līdz 1211. gadam valdīja valdnieks Tālivaldis.

Savukārt Kocēnu jauktā kora „Imera” valdnieks jeb diriģents kopš tā dibināšanas ir Imants Točs, kurš LR2 „Gadsimta Garākajā Līgodziesmā” nu jau piedalās ar savu otro kolektīvu.

Nākamgad „Imera” svinēs savu piecpadsmito jubileju, savukārt, gaidot Latvijas apaļo jubileju, pērn nozīmīgs projekts bijis dalība koncertā „Latvijas komponisti Latvijas simtgadei”. Pirms vairākiem gadiem kolektīva ceļi veduši arī tālāk- uz starptautisko konkursu "Cantonigros" Spānijā. Par kora panākumiem liecina Pasaules koru olimpiādē Rīgā  žūrijas vērtējums - izcīnītais zelta diploms, turklāt arī neoficiālā  atzinība bijusi ne mazāk svarīga – par skaistajiem tautastērpiem saņemti lieli uzmanības apliecinājumi no citiem olimpiādes dalībniekiem, un teju ikviens vēlējies kopā ar viņiem  nofotografēties. Dziedātājiem lielu prieku sagādājis arī uzaicinājums piedalīties tradicionālajās Imantdienās Cēsu pils parkā. Savukārt neparasts piedzīvojums bijusi iespēja kļūt par „kinozvaigznēm”- filmēties dokumentālajā kinolentē par godu pirmajiem latviešu dziesmu svētkiem Dikļos - „Tautas kustība – Dziesmu svētki”.

Šogad „Gadsimta garākajai Līgodziesmai” 21. jūnijā pirmo reizi pievienojies Kocēnu novads, kur to plkst. 7.45 skandinās jauktais koris „Imera”. Toties viņu diriģents Imants Točs gan nav „Gadsimta garākās Līgodziesmas” debitants, jo iepriekšējos gados viņš startējis ar kādu citu savu kolektīvu- Burtnieku jauniešu kori „Konsonanse”.

Gadsimta garākā līgodziesma” notiek Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.