13.jūnijā plkst. 16.15, gaidot Vasaras saulgriežus, LR2 ēterā iepazināmies ar Cēsu jaukto kori „Wenden” un tā diriģenti Mariku Slotinu Branti.

Koris nes senās, vāciskās pilsētas nosaukumu Wenden. 

Kolektīvs ir aktīvs kultūras dzīves pasākumu dalībnieks, parasti sezonā esot ap 20 - 30 koncerti dažādās Latvijas vietās un ārpus tās.
Korim raksturīga aizrautība lielu tematisku uzvedumu veidošanā. Viss sācies ar „Liturģisko drāmu”, kura pirmoreiz izskanējusi Viduslaiku svētkos. Kā atslodze nopietnībai sekojusi jautra, sadzīviska programma „Lustīt, manu, līksmīt manu,” tad „Streļķu dziesmas” kopā ar aktieri Arti Robežnieku un patriotiskā „Te ir tā vieta”, Ziemsvētku programmas, liriski emocionālais uzvedums „Pa zelta pavedienu”, jautrais „Saulgriežu jampadracis” u.c.

Arī šovasar dziedātāji nav plānojuši laisku atpūtu- jūlijā gaidāmi svētki „Cēsis 813”, augustā ar koncertu tiks atzīmēta Baltijas ceļa trīsdesmitgade, kā arī ieplānota muzikāla ciemošanās kaimiņu- Smiltenes novadā.

22.jūnijā „Wenden” piedalīsies vērienīgajos Cēsu kauju simtgadei veltītajos pasākums, savukārt dienu iepriekš-21.jūnijā plkst.8.45 Cēsu jauktais koris „Wenden” sveiks visu Latviju, no senās un vēsturiskās pilsētas skandinot „Gadsimta garāko Līgodziesmu” LR2 tiešraidē.

Gadsimta garākā līgodziesma” notiek Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.