9.jūnijā plkst. 18.15, gaidot Vasaras saulgriežus, LR2 ēterā iepazīsimies ar Brocēnu sieviešu kori „Laiksne” un tā diriģenti Ināru Bērziņu.

Neesot labais tonis pieminēt dāmu vecumu, bet šis neesot tas gadījums, jo tikai pirms pāris gadiem Brocēnu novada sieviešu koris „Laiksne” sagaidījis savu pirmo nopietno un apaļo 10-to jubileju.

Viņu Facebook profilā varam lasīt, kā skaidrot vārdu „LAIKSNE”: Tas esot dabas dots skaistums un mirdzums, latgaļu valodā  nozīmējot „ūdensroze”, bet tulkojumā no prūšu valodas- „zvaigzne”. Un tieši tādas viņas ar’ esot.

Kolektīvs aktīvi piedalījies dažādos Latvijā organizētajos koru pasākumos, ir konkursa „Zem Māras zīmes" laureāts, arī 2015. gadā Garīgās mūzikas festivālā „Sudraba zvani” Daugavpilī saņemts augstākais novērtējums sieviešu kora grupā. „Laiksne” startējusi arī starptautiskos konkursos Varšavā, „Kaunas Cantate" Kauņā, kur iegūta 1. vieta sieviešu kora grupā. Dziedošajām dāmām esot arī savas īpašās tradīcijas: pirmā mēģinājuma ballīte, Ziemassvētku svinēšana, Ziemassvētku laika labdarības koncerti pansionātos, kopīgi pārgājieni un ekskursijas. Aizraujošs piedzīvojums bijis Brocēnu svētku laikā „Latvisko dziesmu festivālā” ar devīzi „100minūšu melodijas Latvijai” iegūtais Grand Prix.

 „Laiksnes” dziedātājas apgalvo : „Esam ļoti jauks, draudzīgs un saliedēts 25 meiteņu kolektīvs, un kopā ar savu diriģenti Ināru Bērziņu esam gatavas kalnus gāzt!!!”


Ik reizi pirms uzstāšanās, sieviešu korim „Laiksne” esot  tradīcija – diriģentes uzmundrinājuma vārdi un „aplis”, kas simbolizējot kora vienotību un varēšanu. Droši vien šī tradīcija netiks lauzta (ar 2 m distanci) arī 21.jūnijā plkst. 16.45, kad „Gadsimta Garākā līgodziesma” piestās Brocēnos, lai no Cieceres ezera krasta LR2 ēterā atskanētu „Laiksnes” muzikālais sveiciens