7.jūnijā plkst. 7.15, gaidot Vasaras saulgriežus, LR2 ēterā iepazināmies ar Salacgrīvas folkloras kopu „Cielava” un tās vadītāju Zentu Menniku.

Pirms pāris gadiem, Latvijas simtgades gadā folkloras kopa nosvinēja apaļo 30 gadu jubileju. Tā dibināta Atmodas laikā, 1988.gadā, kad visā Latvijā strauji uzplauka folkloras kustība. „Cielavas” vārds dots tāpēc, ka šim putnam ļoti patīkot jūra un jūras ļaudis, kas gluži kā cielavas esot „agrie putniņi”, rosīgi un strādīgi. Folkloras kopa dzied kāzu, kristabu, bedību dziesmas, uztur dzīvus senču dabas kalendāra rituālus, cenšas tajos iesaistīt it visus- sākot no bērnudārza vecuma līdz cienījamiem senioriem, un ir populārs un vienmēr gaidīts kolektīvs visā novadā. Trīs gadu desmitu laikā „Cielavas” dziesmu vācele ir piedziedāta ar visdažādākajām dziesmām, bet, tā kā dalībnieces ļoti mīlot savu jūru un zvejniekus, tad arī dziesmas par jūru viņām skanot vislabāk. Ik gadu Meteņos folkloras kopas vadītāja Zenta Mennika organizē Starptautisko Salacgrīvas masku tradīciju festivālu.

 21.jūnijā plkst. 7.15  „Cielavas” skanīgais un enerģiskais „Līgo!” atskanēs no jūras krasta un pievienosies LR2  „Gadsimta garākajai Līgodziesmai”