10.jūnijā plkst. 16.15, gaidot Vasaras saulgriežus, LR2 ēterā iepazināmies ar Rojas sieviešu kori „Kalva” un tā diriģenti Jolantu Raugu.

Vārds „kalva” sastopams suitu valodā un nozīmē seklu vietu jūrā vai sausu neauglīgu pauguru. Savukārt kora nosaukums „Kalva” esot aizgūts no teikām par Kaltenes Velna kalvām – Velns gribējis tikt uz Sāmsalu, tāpēc nolēmis piebērt jūru ar akmeņiem, lai uztaisītu ceļu pāri jūrai uz Sāmsalu. Maiss ar akmeņiem bijis ļoti smags, pārplīsis un akmeņi izbiruši skrējiena virzienā. Tā vēl šobaltdien nesot ceļa uz Sāmsalu un Velns uz tur tā arī netiekot.

Kolektīva dalībnieces apvienojušās no dažādām vietām -  Rojas, Kaltenes, Valdemārpils, Rojupes un Lubes pagasta Anužu ciema.  „Kalvas” repertuārā ir latviešu mūsdienu autoru kora dziesmas, tautas mūzikas apdares, kā arī dažādu žanru mūzika no renesanses līdz pat mūsdienām. Kora galvenā vērtība esot kolektīvs, kurā vienmēr ar prieku tiekot gaidītas jaunas dalībnieces, kā arī skanīgās balsis. Pirms pāris gadiem nosvinēta „Kalvas”  divdesmitā dzimšanas diena, dziedātājām patīkot ceļot un piedalīties dažādos festivālos un koru pasākumos Latvijā, kā arī starptautiskos festivālos. Viņu  balsis skanējušas Starptautiskajā Šūberta koru festivālā Vīnē, Starptautiskajā koru festivālā Neuchatel pilsētā Šveicē, 2.Starptautiskajā koru konkursā festivālā Maltā, kā arī Latviešu dziesmu svētkos Kanādā.

Ar skanīgajām balsīm savu „Līgo!” sieviešu koris „Kalva” 21.jūnijā plkst. 18.45 ievīs arī LR2 „Gadsimta Garākajā Līgodziesmā”

Gadsimta garākā līgodziesma” notiek Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.