11.jūnijā plkst. 16.15, gaidot Vasaras saulgriežus, LR2 ēterā iepazināmies ar Rēzeknes vīru kori „Graidi” un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas jaukto kori un abu kolektīvu diriģentu Jāni Mežinski.

Šī gada sākuma vīru koris „Graidi” savā dzimšanas dienas tortē nopūtis 10 svecītes, savukārt aprīlī Latgales kongresa dienās, kas tika svinētas pirmo reizi, skatītājiem dāvāja koncertuzvedumu “Dzeivis graidi”. Izrādes idejas autors, vīru kora “Graidi” diriģents Jānis Mežinskis, vēloties rosināt komponistus jaunu vīru kora dziesmu radīšanai, šim darbam uzrunāja vairākus Latgalē dzīvojošus komponistus. Viena no skaistākajām kora tradīcijām  ir ik gadu Starptautiskajā sieviešu dienā savas pilsētas daiļā dzimuma pārstāves sveikt ar skanīgām dziesmām, ļaujot katrai justies īpašai un vislabākajai pasaulē. Vīri ir ne tikai īsteni džentlmeņi bet arī drosmīgi, jo runā, ka tikai pāris mēnešus pēc kolektīva dibināšanas nav baidījušies piedalīties pirmajā vīru vokālo ansambļu konkursā Latvijā “Mēs tikāmies martā”, kur ieguvuši pat godpilno otro vietu. Kolektīva muzikālo notikumu klāstā ir dalība festivālos gan Latvijā, gan ārvalstīs – Lietuvā, Krievijā, Baltkrievijā, Bulgārijā un citur. Pazīstamā valodniece Janīna Kursīte vārdu „graidi” skaidro  kā krāsainu, horizontālu svītru, parasti audumam vai adījumam, piem., „Nūadieju cymdus ar sorkonim graidim.”

Savukārt Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas jauktā kora „Sonitum” nosaukums tulkojumā no latīņu valodas nozīmē „skaņa”, un nākamgad tas svinēs savu ceturtdaļgadsimta jubileju. Mācību gada sākumā, aicinot savās rindās jaunus dziedātājus, kolektīvs viņiem sola aizraujošu dzīvi: koncertus un koncertbraucienus, muzicēšanas talanta pilnveidošanu, relaksējošus mēģinājumus, jautras un neaizmirstamas ballītes, kā arī iespēju iegūt jaunus un atraktīvus draugus.„Sonitum” ar savu uzstāšanos kuplina RTA pasākumus, konferences, koru draudzības koncertos, ar panākumiem piedalās dažādos konkursos un koru skatēs gan Latvijā, gan ārpus tās robežām. Starp citu, „Sonitum” vokālā pedagoģe ir LR2 klausītājiem labi pazīstamās grupas „Borova MC” soliste Guntra Kuzimina.

21.jūnijā plkst. 10.15 Rēzekne LR2 ēterā skanēs dubultjaudīgi, jo pirmo reizi „Gadsimta Garākās Līgodziesmas” vēsturē savas dziesmas atskaņošanā būs apvienojušies divi kori- Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas jauktais koris „Sonitum” un vīru koris „Graidi.

Gadsimta garākā līgodziesma” notiek Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.