14.jūnijā plkst. 17.45, gaidot Vasaras saulgriežus, LR2 ēterā iepazināmies ar Rēzeknes vīru kori „Graidi” un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas jaukto kori un abu kolektīvu diriģentu Jāni Mežinski.

Viena no skaistākajām vīru kora „Graidi” tradīcijām esot ik gadu Starptautiskajā sieviešu dienā savas pilsētas daiļā dzimuma pārstāves sveikt ar skanīgām dziesmām, ļaujot katrai justies īpašai un vislabākajai pasaulē. Vīri esot ne tikai īsteni džentlmeņi, bet arī drosmīgi, jo runā, ka tikai pāris mēnešus pēc kolektīva dibināšanas nav baidījušies piedalīties pirmajā vīru vokālo ansambļu konkursā Latvijā “Mēs tikāmies martā”, kur ieguvuši pat godpilno otro vietu.

Pirms pāris gadiem „Graidi” savā dzimšanas dienas tortē dedza 10 svecītes. Kolektīva muzikālo notikumu klāstā ir dalība festivālos gan Latvijā, gan ārvalstīs – Lietuvā, Krievijā, Baltkrievijā, Bulgārijā u. c.

Pazīstamā valodniece Janīna Kursīte vārdu „graidi” skaidro  kā krāsainu, horizontālu svītru, parasti audumam vai adījumam, piem., „Nūadieju cymdus ar sorkonim graidim.”

Savukārt, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas jauktā kora „Sonitum” nosaukums tulkojumā no latīņu valodas nozīmē „skaņa”, un pērn tas atzīmēja savu ceturtdaļgadsimta jubileju. Mācību gada sākumā, aicinot savās rindās jaunus dziedātājus, kolektīvs sola aizraujošu dzīvi: koncertus un koncertbraucienus, muzicēšanas talanta pilnveidošanu, relaksējošus mēģinājumus, jautras un neaizmirstamas ballītes, kā arī iespēju iegūt jaunus un atraktīvus draugus.„Sonitum” ar savu uzstāšanos kuplinājis RTA pasākumus, konferences, koru draudzības koncertus, ar panākumiem piedalījies dažādos konkursos un koru skatēs gan Latvijā, gan ārpus tās robežām. Starp citu, kora vokālā pedagoģe ir „visskaistākā meitiņa”- grupas „Borowa MC” soliste Guntra Kuzmina- Jukna.

1.jūnijā plkst. 10.15 Rēzekne LR2 ēterā atskanēs trīsjaudīgi, jo „Gadsimta Garākās Līgodziesmā” būs apvienojušies divi kori- Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas jauktais koris „Sonitum” un vīru koris „Graidi”.