31. maijā plkst. 15.15, gaidot Vasaras saulgriežus, LR2 ēterā iepazināmies ar Pāvilostas sieviešu kori „Sīga” un tā diriģenti Lieni Breču. 

Kaut gan enciklopēdijā vēstīts, ka sīga ir putns, kurš mājo Eiropā, Āfrikā un Ziemeļamerikā, bet Latvijā novērots ļoti sen - tālajā 1876. un 1908. gadā, tomēr kā jau jūras piekrastē mājojošam, korim vārds dots par godu zivij - sīgai, kura sastopama Baltijas jūras piekrastē.

Sieviešu koris “Sīga”, kurš pēc pāris gadiem svinēs savu apaļo 60-to dzimšanas dienu, un kolektīva raženā mūža laikā „Sīgas” dziedātājas piedalījušās neskaitāmos sarīkojumos un koncertos dažādās Latvijas vietās – Saldū, Kuldīgā, Talsos, Tukumā, Liepājā, republikas sieviešu un vīru koru salidojumos Rīgā un Ogrē u.c.

Koris draudzējas un uzstājas kopīgos koncertos ar Skrundas, Brocēnu, Durbes koriem un Nīcas vīru kori un, protams, tradicionāli priecē klausītājus arī Pāvilostas Zvejnieku svētkos.

21. jūnijā, plkst. 16.15 ikviens Pāvilostas iedzīvotājs aicināts pievienoties sieviešu korim “Sīga”, lai turpinātu LR2 „Gadsimta garākās Līgodziesmas” ceļu.

Gadsimta garākā līgodziesma” notiek Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.