11.jūnijā plkst. 17.15, gaidot Vasaras saulgriežus, LR2 ēterā iepazināmies ar latviešu dziedātāju Sandru Maiju Ķuzi, kuras līgosveiciens atskanēs no okeāna viņas malas- Dienvidamerikas salu valsts Kārību jūrā Sentvincentas un Grenadīnām

Sandra Maija Ķuze ir latviešu dziedātāja, kuras dzīve šobrīd rit starp divām valstīm-Kanādu, kur viņa dzimusi un neatkarīgo salu valstī Dienvidamerikā- Sentvincentu un Grenadīnām, kur ieprecējusies. Tomēr aizvien Sandras sirdī nozīmīga vieta Latvijai. Šeit viņa viesojusies un arī uzstājusies neskaitāmas reizes- gan kopā ar Amerikas un Kanādas latviešiem mūziklā „Eslingena”, ko ar lieliem panākumiem izrādīja Nacionālajā teātrī, gan LTV Šlāgeraptaujā -duetā ar populārajiem „Baltajiem lāčiem”un Viktoru Zemgalu, gan LR2 lielkoncertā „ Latvija līgo Bauskā”. Sandra dziedāšanu un kompozīciju studējusi Toronto Hambera koledžas džeza fakultātē un arī klasisko dziedāšanu Ontario Karaliskajā konservatorijā un Toronto Jorkas universitātē. No mūzikas žanriem vismīļākais dziedātājai ir džezs un tautas mūzika, bet latviskuma saglabāšanu uzskata par savu misiju. Sandra strādājusi Toronto latviešu pamatskolās, mācot bērniem dziedāšanu un kokles spēli, Toronto latviešu pamatskolā “Valodiņa” dibinājusi bērnu koklētāju ansambli pati uzstājas latviešu sabiedrības sarīkojumos, koncertos, tautas deju uzvedumos, Ziemeļamerikas dziesmu svētkos  utt. Starp citu, Sandra Maija Ķuze nāk no leģendārās Ķuzes šokolādes fabrikas īpašnieka Vilhelma Ķuzes dzimtas. Uzņēmējs ir Sandras vecvectēva brālis.

Šobrīd dziedātājas mājvieta ir Sentvincenta un Grenadīnas.

21.jūnijā, stundu pēc saules lēkta Latvijā, kad Dienvidamerikā vēl būs iepriekšējās dienas vēls vakars un saule jau būs norietējusi rietam,  plkst. 5.30 pēc Latvijas laika LR2 tiešraidē Gadsimta Garākā Līgodziesma pirmo reizi atskanēs no Dienvidamerikas- neatkarīgas salu valsts Karību jūrā Sentvincentas un Grenadīnām.