Ja šajās brīvdienās ir vēlme izbaudīt ko nebijušu, spilgtas krāsas, krāšņus šovus un brīnišķīgu mūziku, tad dodieties uz pilsētu Latgales sirdī – Rēzekni, kur šajās brīvdienās notiks mākslas un mūzikas festivāls “SEVEN HILLS”. „Latgaliešu hītus varēs dzirdēt piektdien un izpriecāties no sirds un jaunais, kas nāk ir ielu cirka šovs no Francijas un no Somijas,”  piektdienas vakara skaņas un krāsas iezīmē Rēzeknes Kultūras un tūrisma centra pārstāve Maija Upeniece.  „Un sestdien visa diena piepildīta, sākot jau no trijiem rosīšanās gan Festivāla parkā, gan Gājēju promenādē, gan pilskalnā līdz vēlam vakaram.” Starp daudzajām visai ģimenei paredzētajām darbnīcām īpaši izceļama Elitas Patmalnieces darbošanās: „Būs koši, spilgti, aizraujoši emocijām bagāti, noteikti jāizmanto iespēja Elitu satikt šeit Rēzeknē! Un protams festivāls sevī ietvēris dzīvo skulptūru šovu – no plkst. 17.00 līdz 19.00 būs dzīvās skulptūras no sešām valstīm – Spānijas, Lielbritānijas, Izraēlas, Ukrainas, Baltkrievijas un Latvijas. Būs aizraujoši, ar pārsteiguma efektiem, ar negaidītiem pavērsieniem un iespēju satraukumam. Gan vēja cilvēki, gan sniega karalienes – varēs atrast visus iespējamos tēlus, ko vien var iedomāties.” 

Bet, ja būs nogurts no kņadas un emociju pārbagātības, tad savu miera oāzi sestdien varat gūt no Rēzeknes netālajā jūgendstila pērlē Lūznavas muižā, kura sestdienas vakaram būs sagatavojusi Eiropas skaņas „Divi beļģu pianisti muzicēs Lūznavā jau otro reizi,” Lūznavas muižas pārstāve Inga Žirgule aicina uz atkalsatikšanos ar Beļģijas pianistu dueta “Duo B!z’art” muižas Sarkanajā zālē. 

Bet, lai līdz mielēm izbaudītu tik pazīstamo latgaliešu teicienu „Troks voi nu Rogovkys” jādodas uz Rēzeknes novada Nautrēnu vidusskolas muzeju, kur nākamajām paaudzēm saglabāta informācija par novada izcilajiem cilvēkiem un lietām.