Šoreiz aicinām Jūs uz Latvijas mazo Šveici, sauktu arī par gurķu pilsētu Krāslavu, lai nogaršotu ne gurķus, kaut gan tos arī varēs, bet gan apskatītu daudzveidīgo tējas dzeršanas rituālu priekšmetu izstādi

“Patvāri, tējkannas, mini maksi krūzītes, dažādu laiku un autoru trauki,” Krāslavas tūrisma informācijas centra vadītāja Tatjana Kozačuka uzskaita Krāslavas amatniecības centrā apskatāmās izstādes daudzveidību. “Nesen darbu uzsāka Krāslavas amatniecības centrs, kur viena no darbnīcām ir tieši kulinārā mantojuma darbnīca, tāpēc radās tāda ideja, ka te varētu būt tējas dzeršanas rituāla priekšmetu izstāde.” Un arī pats, nesen atklātais, Kulinārā mantojuma centrs ir ievērības cienīgs. “Šis ir unikāls objekts. Pirmkārt mēs esam unikālā vietā – Grāfu Plāteru pils kompleksā. Šai objektā darbojas četras darbnīcas - keramikas darbnīca, kokapstrādes darbnīca, aušanas darbnīca un jau pieminētā kulinārā mantojuma darbnīca.” Un tieši te, iepriekš piesakoties, var nobaudīt pieminētos Krāslavas gurķīšus, Grāfu Plāteru kūku un citus labumus, tāpat arī iemēģināt roku aušanā vai mālu mīcīšanā.

**


Piestājiet arī Preiļu novada Aizkalnē, skaistajā Raiņa muzeja “Jasmuiža”  parkā, tas septembrim piestāv.

“Un parkam dod tādu savādāku noskaņu, ka pie muzeja parka kokiem ir izvietoti fotoattēli un arī Raiņa dzejoļi,stāsta Raiņa muzeja “Jasmuiža” vadītāja Solvita Brūvere. Brīvdabas foto izstādē apskatāma 21 lielformāta fotogrāfija, kuru papildina kāds Raiņa dzejoļu fragments. “Te var redzēt fotogrāfu iedvesmu Raiņa konkrētam dzejolim un kā viņi to ir redzējuši sava objektīva acī. Galvenokārt ir bērnu dzejoļi un dažādi nopietnāki fragmenti no Raiņa darbiem. “Lauztās priedes” vai kaķenītei, kurai bērni bija, vai “Mīļai māmiņai” tie ir populārākie dzejoļi, kas redzami fotogrāfijās.”

**


Un vēl rudenim piedien sēņu medības, uz ko svētdien Lubānas pusē aicina Lubānas mitrāja informācijas centra vadītāja Ilze Zvēra. “Latvieši ir sēņotāju tauta, to mēs visi zinām un līdz ar to dosimies tādā nelielā pastaigā kopā ar mikoloģi no Latvijas Nacionālā dabas muzeja Diānu Meieri. Skatīsimies kādas sēnes mežā varam atrast.” Jāteic gan, ka iešana nebūs pa taciņām, bet tieši mežā iekšā, kur vairāk sēņu. “Pievērsīsim uzmanību gan tādām sēnēm, kas ēdamas un liekamas groziņā, gan tādām, kas ir indīgas un aizsargājamas, un, kas jāņem vērā, dodoties mežā sēņot.” Un sēņu medības ir lieliski piemērotas ģimenēm ar bērniem, jo izvēlētas mežu teritorijas, kuras ir vieglāk izstaigājamas un tāpēc pasākums nav visas dienas garumā, bet gan dažas stundas, lai bērniem būtu iespēja izstaigāties svaigā gaisā, lai viņi varētu noturēt uzmanību un uzzināt ko jaunu. Un Ilze sola, ka sēnes būs!