Ja šodien jūs nepamet doma par Latgales apmeklējumu, tad to vajag arī piepildīt – piektdien septiņos vakarā teiksmainā Marienhauzenas muižas parka Viļakas brīvdabas estrādē jūs sagaidīs enerģiskais Intars Busulis un Abonementa orķestris, tomēr Viļakas novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs aicina neaizmirst arī par garīgām vērtībām: „Un, iespējams, dzirdot dziesmu „Mana rīta kafija”, kas jūsos izraisīs grēku nožēlu par senajiem vai ne tik senajiem darbiem, tad plkst. 21. varēsim doties uz Viļakas Romas katoļu baznīcu uz Krustaceļu. ”

Izbaudot brīnišķīgu koncertu un gūstot garīgo piepildījumu piektdien Viļakā, sestdien trijos aicinām uz Latgales pretējo malu - uz zirgu sētu „Klajumi” Krāslavas novadā: „Mēs katru gadu rīkojam zirgu un dabas izrādi „Kumeļu rotaļas”, kas ir kā dāvana sabiedrībai, ” stāsta „Klajumu” saimniece Ilze Stabulniece.  Un sestdien šos visus graciozos, nepārspējamos dzīvniekus varēs redzēt figurālās jāšanas un kumeļu izrādīšanās priekšnesumos, kā arī izbaudīt zirgu teātri un arī pašiem vizināties ar „Klajumu” zirgiem.

Bet, tiem, kam tīk zirgspēki zem motora pārsega, aicinām izbaudīt Latgali, piešaujot asumiņu un sacensību garu, sestdien un svētdien piedaloties Lielajā Autofotoorientēšanās braucienā "Latgales piedzīvojums”, turpina brauciena koordinatore Inese Biele: „Mēs apmeklēsim daudz dažādus muzejus, mājražotājus, kuri būs sagatavojuši savu produkciju degustācijai, muzeji būs sagatavojuši uzdevumus, par kuriem dalībnieki uzzinās tikai sacensību rītā. Mēs protam atrast tādus objektus, kas varbūt paslēpti dziļi mežā, kur ir ļoti vērtīgi, lai cilvēki uzzinātu par šīm pērlēm, kuras ir maz zināmas, maz ved tūrisma ceļveži. Latgales pērles no cita skatupunkta. Otrajā dienā mēs turpinām maršrutu no Rugājiem un brauksim uz Balviem.”