Ja Jāņos nav pagūts izlustēties, tad sestdien Rēzekns novadā notiekošā Pīterdīna Rogovkā būs tieši laikā „Par mums, rogovkiešiem, saka „troks voi nu Rogovkys” tad mēs to trakumu, ko neiztrakojām Jāņu dienā paturpinām arī Pēteros,” Nautrēnu pagastu apvienības vadītāja Līvija Plavinska, aicina uz nu jau tradicionālo, par godu dzejniekam Pēterim Jurciņam iedibināto pasākumu. „Starp tiem Pēteriem ir ne tikai Pēteris Jurciņš, bet arī Pēteris Gailums – podnieks, mākslinieks, ļoti labs cilvēks” un, godinot arī viņa darbu un piemiņu Ilzeskalnā desmitos no rīta notiks keramikas cepļa izņemšana un radošas aktivitātes. Bet jau Rogovkā pasākumi turpināsies ar Pītera ryucīni: „Gan vecāku, gan jaunāku motociklistu brauciens. Viņi nav Pīteri, bet gūdynoj Pīterus. Interesants retro brauciens, kur piedalās arī retro automašīnas tā ka ir ko redzēt un dzirdēt, jo tas tiešām ir ryucīns!” Ar ryucīni vien nebūs līdzēt ut interesentiem tiks piedāvātas aizraujošas nodarbes, bet sestdienas noslēgumā  brangs pašdarbības kolektīvu koncerts un zaļumballe „Mēs būsim priecīgi parādīt ko mēs protam, kā mēs protam un iesaistīt visu publiku šinī pasākumā.”

Jau devīto reizi mūziķi, aktieri un līdzbraucēji, minot pedāļus, aicina iesaistīties cita veida pasākumā un maina mūziku pret naktsmājām. Kā atzīst projekta "Velomūzika" autors, dziesminieks Kārlis Kazāks, braucienā top jauni darbi un iedvesmas no citādā.  „Velomūzikas mans projekts, kur mēs ar riteņiem braucam dziedādami. Šķiet pirmais brauciens bija pa Latgali, tad es pirmo reizi aptvēru to foršo citādo, kas te valda un sāku vairāk uz šo pusi stūrēt.  Latgalieši nedzen ārā no savas mājas. Tevi visur uzņems!” Šī gada brauciena laikā, tāpat kā iepriekšējajos gados, Velomūzikas koncerti ikvienam interesentam ir  pieejami bez maksas. Koncertu sāķums ap 20.00. Velomūzikas koncerts piektdienas vakarā  izskanēs Krāslavas novada Laimes muzejā, setdien Dagdas novada Ezerniekos pie Ežezera, svētdien Ludzas novada Martišos pie Isnaudas tautas nama, pirmdien Kārsavas novada  Malnavas Šmakovkas muzejā un otrdien noslēdzot velomūzikas sēriju ar koncertu Viļakas novada Upītes tautas namā.

Tāpat šo sestdien ir unikāla iespēja Lost in Latgale, jeb aizbēgt no pilsētas kņadas un doties vadītā smaiļošanas pārgājienā pa Sauleskalna ezeru sistēmu. „Lost in Latgale piedāvā baudīt industrijas neskartu apkārtni,” autentiskā ekotūrisma piedzīvojuma Lost in Latgale ideju atklāj tā idejas autore Evija Vagale, aicinot izbaudīt Amazones džungļu cienīgus piedzīvojumus tepat Latgalē Krāslavas novadā. „Mēs startējam vienā ezerā un izkāpjam piektajā. Sauleskalna apkārtnē mēs ejam caur Drīdža, Ota, Ārdavas, Sīvera un noslēdzam Lejezerā. Pārvarēt dabas šķēršļus, pievērsties cilvēkiem, kas ir līdzi ļoti dabai un videi draudzīgā veidā neatstājot pēc sevis pēdas."  Šis ir drošs un interesants maršruts, kas labi derēs ikvienam, kuru saista Latvijas izziņa prom no ierastajiem tūrisma ceļiem. „Laivojam apmēram 6-8 stundas gida pavadībā, kopumā pieveicam 15 km garu maršrutu. Paceļam, ar mērķi uzzināt vietējo kultūrvēsturi mums ir saturīgi pieturpunkti. Gida vadībā kāpjam Sauleskalnā, apskatām veco tūristu bāzi. Mērķis ir ne vien laivot un baudīt dabu, bet arī apskatīt un izzināt.”