Šī nedēļas nogale ir kā radīta Latgales baudīšanai. Un šķiet pati brīnišķīgākā vieta, lai atklātu vasaras pikniku sezonu ir Lūznavas muiža. „Un 12. jūnijs iezīmē piknika sākumu, kad līdzīgi kā „Mākslas piknikā” cilvēki uz Lūznavu var doties arī ar saviem groziņiem un klausīties, un skatīties sitaminstrumentu ansambli „Perpetuum Ritmico”. Viņi tiešām ir enerģijas pilna un jaudīga grupa, kas modinās ikvienu atvērties vasarai un sākt šo vasaras piedzīvojumu,” uz nesteidzīgu piektdienas vakara baudīšanu gleznainajā Lūznavas muižas parkā aicina muižas pārstāve Inga Žirgule.

Bet pirms iebrist vasarā, turpat Lūznavas muižas Kulturys šķiunī aicinām pakavēties pavasarī, tādā, kāds var būt tikai Latgalē – „Pūdu pavasarī”. „Amata meistari nepārstāj strādāt, viņiem mūzas lido un podi top. Un viņiem ir svarīgi parādīt to plašākai publikai. Tāpēc gāžam podus un piedāvājam apskatīt astoņu amata meistaru izstādi,”  tā Lūznavas muižas saimniece Iveta Balčūne. Līdz ar podiem muižā tapis arī kāds interesants mākslas objekts.”Un šī forma - kad podi tiek gāzti, grafiti tiek zīmēts, bīti tiek spēlēti un tajā pašā laikā Latgales amata meistari parāda savus darbus.”

Un vasaras garšas pilnībai, aicinām uz seno Latgales pilsētu, gleznainā apvidū – Ludzu, kur Ludzas novada Tūrisma informācijas centra vadītāja Līga Kondrāte šajā sestdienā aicina svinēt: „Tepat vecpilsētā organizējot amatnieku tirdziņu ar mūziku, ar našķiem, ar gardumiem, ar mājražojumiem, ar amatnieku gardumiem, ar linu kleitām. Būs svētku un vasaras sajūta.”

Ludza gaida ne tikai iepirkties gribētājus, bet arī tos, kas grib iepazīt vecākās Latvijas pilsētas Ludzas īpašo auru. „Vajadzētu uzkāpt pilsdrupās un izbaudīt slaveno Ludzas panorāmu, to skatu, kas paverās uz vecpilsētu. Savukārt uz pilsdrupām lielisks skats paverās no plosta pa Mazo Ludzas ezeru.”